ICC BLOGBOXER-8110AI: CoronaVirüs Yayılmasını Önlemek için Servis Robotlarında çalışıyor!

ICC Dijital Endüstriyel Teknolojiler Ltd. Şti.‘nin temsilcisi olduğu Asus şirketlerinden AAEON ‘un BOXER-8110AI model bilgisayarı, pandemi sırasında kişiden kişiye teması azaltmaya yardımcı olan otomatik servis robotlarında kullanılmaya başlandı.

RTC-700B: Biyometrik Saatler için Dayanıklı Tablet Çözümü

Zaman saatleri, bir çalışanın iş üzerinde çalıştığı zamanı takip etmek için hayati bir araçtır. Ancak, inşaat veya uzak saha çalışmalarındaki birçok şantiye, internet bağlantılı zaman saatlerini desteklemek için gerekli altyapıya sahip değildir. Bir şirket, hücresel hizmetler de dahil olmak üzere kablosuz iletişim yoluyla bir zaman işleyişi bulut hizmetine bağlanabilen biyometrik bir zaman saati uygulaması geliştirdi. Yazılımlarını dağıtmak için, şirketin her yerde çalışabilecek ve çok az altyapı ile hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilecek sağlam bir donanım sistemine ihtiyacı vardı. Şirket uygun bir donanım çözümü bulmak için AAEON‘a başvurdu.

BOXER-6638U: Pandeminin Önlenmesi İçin Çalışıyor!

Salgın sınır tanımıyor. BOXER-6638U, mevcut COVID-19 salgını sırasında önleme yöntemlerinin araştırılması ve geliştirilmesi çabalarına katılıyor.

Gıda Sektöründe SCADA Etkisi!

Scada tabanlı kurulan izleme ve enetim sistemleri sayesinde verimlilik esnekliği, üretim hattı kontrolü, izlenebilirlik ve daha fazla hijyenik güvenlik artık mümkün. Bu sayede hedef Endüstri 4.0 odaklı olup enerji ve üretim yönetimindeki maliyetleri azaltmaktadır.

Movicon ile Tayland’daki Mae Moh santralinin denetimi!

EGAT, Tayland’ın Enerji Bakanlığı’na bağlı, tüm ülke için elektrik enerjisi üretimi ve iletimi ile toplu elektrik enerjisi satışlarından sorumlu, devlete ait lider elektrik şirketidir. Toplam kurulu gücü 15.757,13 MW olan (Mart 2018 itibariyle) ülke çapında 45 tesiste bulunan farklı tip ve büyüklükteki santrallere sahip ve işleten Tayland’ın en büyük enerji üreticisidir. Enerji üretim tesisleri 3 termik santral, 6 kombine çevrim santrali, 24 hidroelektrik santrali, 9 yenilenebilir tesisden oluşmaktadır. enerji santralleri, 4 dizel enerji santrali ve Lamtakong Jolabha Vadhana Enerji Santrali. Ayrıca EGAT, ülkenin tüm bölgelerini kapsayan yüksek gerilim iletim şebekesine de sahiptir. Tayland’ın elektrik tedarik endüstrisi altında EGAT, özel enerji üreticilerinden ve komşu ülkelerden toplu elektrik satın alarak iki dağıtım otoritesine ve küçük bir işletmeye toptan elektrik enerjisi satmaktadır.

Movicon Scada ile Azerbaycan’da Yenilenebilir Enerji!

Azerbaycan’da Movicon.Next Scada ile etkileyici bir fotovoltaik parkı yöneten bir denetim sistemi kuruldu. Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde bulunan sekiz bin güneş paneli, yılda yaklaşık 18.000 CO2 emisyon tasarrufu ile yılda 30 milyon KiloWatt-saat tam kapasite üreten yirmi iki megavatlık bir fotovoltaik park için Movicon.Next Scada tercih edildi. Sekiz bin fotovoltaik panel içeren fotovoltaik park, yirmi hektarlık bir alana kurulmuştur. Sadece alanın yoğunluğunun daha net bir resmini vermek için, yüz kırk yedi bin metrekarelik bir mesafe için yan yana yatay olarak yerleştirilmiş panelleri hayal etmeye çalışın. Nahçivan Özerk Cumhuriyeti, Azerbeycan Cumhuriyeti’nin karayla çevrili bir bağlı yönetimdir. Bölge 5.500 km²’dir ve Ermenistan, Türkiye ve İran ile sınır komşusudur. Büyük tuz yataklarına sahip son derece kurak ve dağlık bir bölgedir. Bununla birlikte, sulama sistemlerinin uygulanması ile tarımı pamuk, tütün, arpa ve buğday gibi tahılların yanı sıra çiçekçilik ürünlerini de içerebilmektedir. En kurak bölgelerde koyun yetiştiriciliği ve yetiştiriciliği hakimdir.

Windows® 7 desteği sona erdi. Peki şimdi ne olacak?

Windows 7 desteği, Windows 7 İşletim Sistemlerinin Home, Pro, Enterprise ve diğer sürümleri için 14 Ocak 2020’de sona erdi. Endüstriyel otomasyon, dijital tabela, veri toplama veya uzaktan makine izleme gibi iş için gerekli uygulamalarınız için hala Windows 7 kullanıyorsanız, muhtemelen işletim sisteminizin desteğinin sona erdiğini biliyorsunuz, ancak ne yapacaksınız? Desteğin sonu, Windows7’nin bilgisayarınızdan kaybolacağı anlamına gelmez, aslında daha uzun yıllar çalışmaya devam edecektir. Ancak, desteklenmeyen bir işletim sistemi çalıştırmak işletmenizi kötü amaçlı yazılım saldırıları ve virüsler için yüksek risk altına sokabilir.

Power over Ethernet (PoE) Nedir?

Power over Ethernet (PoE), bir Ethernet kablosunun iki amaç için kullanıldığı anlamına gelir: bir ağ bağlantısı ve bir güç kaynağı. PoE kullanan cihazlar arasında bilgisayarlar, VoIP telefonlar, kameralar, kiosklar, dijital tabelalar, endüstriyel kontroller, ağ yönlendiricileri ve diğer IoT cihazları bulunur. PoE genellikle verileri izlemek ve kaydetmek için düzinelerce cihazın kullanıldığı üretim ve montaj hatlarında ve kameraların ve diğer cihazların sisteme uzak bir mesafeden bağlanması gereken güvenlik sistemlerinde kullanılır.

OPC ile makinelerinizi BT-IT ile haberleştirin!

Farklı otomasyon sistemleri, uzaktan üretim sahaları, üretim ve işletme seviyeleri, BT-IT seviyeleri, saha ve bulut sistemleri arasındaki bağlantı, modern iş organizasyonlarının verimlilik ve rekabet güçlerini artırmak zorunda olmaları gereken bir gerekliliktir. Kuruluşların, verileri ve makineler arası iletişimini (M2M) analiz ederek verimliliği artırmak için gerçek zamanlı verilere sahip olmaları gerekir. Sahadaki sistemlere bağlanabilen ve denetim ve kontrol ve iş yönetimi sistemleri gibi bilgileri diğer sistemlere ayırabilen ve bunları veritabanına veya Bulut’a kaydedebilen çeşitli ürünler vardır.

VPC-3350S: Edge için Tasarlanmış Esnek, Özelleştirilebilir Mobil NVR

AAEON’un VPC-3350S Mobil NVR’ cihazı, kullanıcılara diğer mobil NVR’larda sunulmayan seçim, esneklik ve özelleştirme sağlar. VPC-3350S , standart olarak Pentium® N4200, Celeron® N3350 ve Atom® x7 E3950 seçenekleriyle Intel® Atom® x5 E3940 işlemcisini (eski adıyla Apollo Lake) sunuyor. VPC-3350S ‘nin temel özelliği, sistemin çok çeşitli cihazlara bağlanmasını sağlayan dört PoE bağlantı noktasıdır.

AAEON’dan Yapay Zeka [AI] Atağı: Intel® Movidius™ Myriad™ X ile güçlendirilmiş AI (Yapay Zeka) Çözümleri

AI @ Edge çözümlerinde ödüllü bir lider olan AAEON, Intel® Movidius ™ Myriad ™ X tarafından desteklenen AI platformlarını sunar. AAEON, Intel® Movidius ™ Myriad ™ X VPU’ya sahip bir mPCIe modülü üreten ilk şirket olarak Intel® çözümleriyle güçlü, esnek AI platformları sunarak sektöre öncülük etmeye devam ediyor. AAEON AI çözümlerinin merkezinde ve çekirdeğinde Intel® Movidius ™ Myriad ™ X bulunur. Intel® Movidius ™ Myriad ™ X, drone’ları kontrol etmekten endüstriyel kontroller gerçekleştirmeye kadar çok çeşitli AI uygulamalarını yapabilen düşük güçlü, yüksek performanslı bir VPU’dur. Intel® Movidius ™ Myriad ™ X, özel bir sinir ağı hızlandırıcısı olarak 105 fps’ye (tipik 80) ve 1 TOPS’a kadar hızları işleyebilir. Intel® Movidius ™ Myriad ™ X, OpenVINO araç setinin Intel® Dağıtımı ile uyumludur, bu da AI yazılımını kurmayı ve çalıştırmayı kolaylaştırır. AAEON, Intel® ile ortak çalışmaları sonucu Intel® Movidius ™ Myriad ™ X tarafından desteklenen çok çeşitli AI çözümleri geliştirirken modüllerden panolara ve sistemlere kadar AAEON, benzersiz esneklik ve ölçeklenebilirlik sağlarken endüstride ve uç noktalarda yapay zeka için yeni platformlar ve çözümler geliştirmeye devam ediyor.

Yapay Zeka Uygulamaları için NVIDIA Jetson Nano ile AAEON Çözümleri | BOXER-8221AI AI @ Edge Sistemi

BOXER-8221AI AI@Edge box PC, AI@Edge uygulamalarına özel yüksek performans sunmak için dört çekirdekli ARM® Cortex®-A57 CPU ve Maxwell ™ GPU ile 128 CUDA çekirdeğini birleştiren NVIDIA Jetson Nano SoC’ (System-on-Chip) işlemciye sahiptir. Kompakt boyut, benzersiz I/O yapılandırmaları ve geniş çalışma sıcaklığı aralığı, OXER-8221AI ‘nin zorlu çalışma ortamlarında çalışabileceği ve yüz tanıma, plaka tanımlama ve kişi sayma gibi tüm AI uygulamaları için esneklik sağlayabileceği anlamına gelir.

Endüstriyel IoT Gateway!

Endüstriyel IoT Platformları için özel tasarlanmış IoT Gateway cihazları ICC tarafından sunulan IoT Gateway (ağ geçidi) cihazları, IoT konseptini çeşitli iç ve dış ortamlara uygulamak isteyen kullanıcılar için tasarlanmıştır. Bir otomasyon kontrol kabininden, hareketli bir araca kadar IoT, IIOT ağ geçitleri olan herkes için her yerde kullanılabilir.

Vatikan San Pietro Kilisesi’ne Movicon.NExT ile yenilikçi aydınlatma

İki yıllık zorlu planlama ve çalışmanın ardından, Vatikan’daki Basilica di San Pietro’nun artık tamamen yeni bir aydınlatma sistemi var. Bu sistem, Bazilika’da elektrikten% 90 tasarruftan bahsetmemek için önemli değişiklikler getirdi ve özel aydınlatma efektlerini, ibadet etmenin manevi ihtiyaçları ile mükemmel bir uyum içinde çakışacak şekilde büyük ölçüde artırdı. Bu geliştirme, Bazilika’nın tarihinin 500 yılında hiç görülmemiş yapının ayrıntılarını da ortaya koydu ve iç mekanını süsleyen büyük şaheserlerin özelliklerini öne çıkardı. Yirmi beş binden fazla ziyaretçi her gün Vatikan’ı görmek için San Peter meydanına akın ediyor ve bu yeni aydınlatma efektleri kesinlikle onlara asla unutamayacakları muhteşem bir görüntü verecek.

Movicon, Gatwick Havalimanı’nda alarm ve planlanmış duyuruların yöneticisi olarak tercih edildi!

Saatte 50’nin üzerinde iniş ve kalkış ve yılda 35-40 milyon yolcu ile dünya hava trafiğinin temel kavşak noktası olan Gatwick Havaalanı, kısa süre önce Movicon SCADA yazılımını hayata geçirdi.

Sürdürülebilir enerji çözümü için büyük fotovoltaik parklara özel ideal çözüm

Hedef: Yenilik, Müşteri tarafından talep edilen temel hedefler, denetim sisteminin grafiklerini yenilemek ve raporları kullanarak toplanan verilerin grafik eğilimlerini ve veri analizlerini görselleştirmek için gelişmiş araçlar sunmaktı. Buna ek olarak, müşteri, denetim sistemlerinin web sayfalarına entegre edilmesini ve toplanan verileri .csv dosya formatında dışa aktarma imkanını da istemiştir.

Dokunmatik Entegre Sistemler İçin Android veya Windows Sistemi, Hangisi Daha Uygundur?

Günümüzde, dokunmatik entegre edilmiş makineler zaten herkesin hayatına ve işine çok kolaylık getirmesiyle, piyasada mevcut bir üst düzey elektronik cihaz dokunmatik ürün haline gelmiştir. Bununla birlikte, dokunma sorgusunun geliştirilmesi nedeniyle hepsi bir arada makine çok geçmişi olmaması sebebiyle, kullanıcılar bu konuda çok fazla detaylı bilgi sahibi olmamasında dolayı, all-in-one dokunmatik bilgisayar satın aldıklarında, pek sık olmasa da problemlerle karşılaşabilirler.

Kavram Kargaşasına Son! Dokunmatik Ekran, Endüstriyel Bilgisayar, Endüstriyel Panel PC, Endüstriyel Tablet PC, Arasındaki Farklar!

Endüstriyel Dokunmatik Bilgisayar ve Monitör tedarikçisi olarak “dokunmatik ekran”, “endüstriyel bilgisayar” ve “endüstriyel panel pc” arasındaki farkları açıklayarak kavram kargaşasına son veriyoruz.

Bu Tablet Her İşe Uygun!

RTC-700RK dayanıklı tablet 7/24 otomasyondan, inşaata, gıdadan, taşımacılığa ve daha fazlası için tasarlandı.

AIOT-AIVD – Intel MyriadX ile harika performans

AAEON’un kompakt AIOT-AIVD, gömülü AI (yapay zeka) uygulamaları için tasarlanmış en son Edge Computing sistemidir. UP Squared anakartımızın etrafına inşa edilen ürün, 8GB RAM ve 64GB eMMC ile eşleştirilmiş, kenar bilgi işlem için mükemmel Intel® Pentium ™ N4200 işlemciye sahiptir. AIOT-AIVD, AI’ya Intel® Movidius ™ Myriad ™ X VPU özellikli yenilikçi AI Core X’imizle, 105 fps’ye (tipik 80) veya 1 TOPS’a kadar işleme hızları ile özel bir sinir ağı olarak güç sağlar.

TNT Crust, soğutulmuş ve dondurulmuş pizza sisteminin denetimi için Progea tarafından piyasaya sunulan Movicon.NExT ™ ‘i seçti.

Yiyecek ve içecek endüstrisi, çeşitli imalat sektörleriyle birlikte büyük soğutma sistemlerinin de denetlenmesine ihtiyaç duyar. Recentemente Şirketi son zamanlarda kendi soğutma sistemlerini yenilemeye karar verdiler ve Bassett Mechanical’daki mevcut sisteme yeni bir teknoloji ekleyerek ve endüstriyel otomasyon konseptlerini uygulayarak sistemi modernize edip süreçleri optimize etmek istediler. Programlanabilir otomasyon kontrolörleri (PAC’ler) ve programlanabilir lojik kontrolörler (PLC’ler) kullanan Bassett Mechanical, tesisin makine dairesi ve çeşitli sistem bileşenlerini yüksek oranda kontrolde tutma hedefinde idiler.

ICC ile Endüstri 4.0 Temelli Akıllı Üretim

Yapay zekâ ve Endüstri 4.0 teknolojileri gelişmeye devam ettikçe, endüstriler ve üreticiler Akıllı Üretim’in önemini fark ediyorlar. Akıllı Üretim ve Endüstri 4.0, bilgisayarları kullanmanın ötesinde, üretim katından önce ve sonra üretim zincirinin tamamını kapsar. Gömülü teknolojiler kullanılarak, montajdan kalite güvencesine ve hatta işçi güvenliğine kadar olan görevler yapay zekâ destekli makine görüşü ve kenar bilgi işlem sistemleri ile gerçekleştirilebilir.

Evden Kontrol Edilen Fabrikalar, Fabrikadan Kontrol Edilen Evler

Yüksek kaliteli bir teknik kumaş üreticisinde, otomasyon kontrol sistemini fabrikadan sahiplerinin evine kadar genişletti. Progea tarafından piyasaya sürülen Movicon 11 SCADA kullanılarak, tüm üretim tesisini yönetirken bile eve götürmek mümkün hale getirildi.

Movicon Scada Kullanarak, Daha İyi Reçete Yönetimi İle Üretim Esnekliğini ve Verimliliğini Arttırın

Parti yönetimi ve reçete uygulaması, proses endüstrileriyle en yakından ilişkili terimlerdir, ancak şimdi ayrı imalat ve montaj işlemleriyle de gittikçe daha fazla alakalı hale geliyorlar. Operasyonel hedefler özelleştirme için artan esnekliği içerdiğinden, verimlilikten veya kaliteden ödün vermeden parti yönetiminin önemi öne çıkıyor.