ICC BLOGPro.Energy©! Enerji Verimliliği için Yazılım Teknolojisi

Pro.Energy©, herhangi bir Enerji Verimliliği politikası için gerekli olan enerji tüketimini elde etmek, görselleştirmek ve analiz etmek için kullanılan bir yazılım çözümüdür. Maliyetlerin azaltılmasına, rekabet gücünün artmasına ve şirketin eko-sürdürülebilirliğine olanak tanır. Enerji yönetim sistemlerinin uygulanması, günümüz dünyasında daha verimli hale gelmek ve şirket maliyetlerinin ve bina yönetiminin büyük bir yüzdesini oluşturan enerji tüketimini azaltmak için hedeflere ulaşmak için hızla daha önemli hale gelmiştir. Pro.Energy© Enerji Yöneticilerine ve diğer kullanıcılara, geçerli karar verme stratejileri yoluyla enerji verimliliğini yönetmek için şirket tüketimini analiz etmede yardımcı olur.

Pro.Lean! Açık Ve Esnek Mimariler İçin Üretim Verimliliği Yazılım Teknolojisi

Pro.Lean©, tüm üretim duruş sürelerini belirlemek ve ölçmek için KPI ve OEE kullanarak verimlilik performans endekslerinizi hesaplamak için tüm üretim verilerinizi toplar. Pro.Lean© uygulamasını kullanarak herhangi bir saha sistemi veya cihazla iletişim kurabilir, Anahtar Performans Göstergelerini (KPI) analiz etmek, Genel Ekipman Verimliliğini (OEE) hesaplamak ve arıza ve duruş sürelerini ölçmek, kaybı azaltmak ve kar maksimize etmek amacıyla veritabanında veri toplayabilir ve kaydedebilirsiniz. Pro.Lean©, bir seçenek olarak, üretim hattını ve tesis denetimini hızlı bir yatırım geri dönüşüyle ​​entegre etmenize de olanak tanır.  Pro.Lean© güvenilir, açık ve esnek teknolojiye dayanan basit ve etkili bir çözümdür. 

BOXER-8110AI: CoronaVirüs Yayılmasını Önlemek için Servis Robotlarında çalışıyor!

ICC Dijital Endüstriyel Teknolojiler Ltd. Şti.‘nin temsilcisi olduğu Asus şirketlerinden AAEON ‘un BOXER-8110AI model bilgisayarı, pandemi sırasında kişiden kişiye teması azaltmaya yardımcı olan otomatik servis robotlarında kullanılmaya başlandı.

RTC-700B: Biyometrik Saatler için Dayanıklı Tablet Çözümü

Zaman saatleri, bir çalışanın iş üzerinde çalıştığı zamanı takip etmek için hayati bir araçtır. Ancak, inşaat veya uzak saha çalışmalarındaki birçok şantiye, internet bağlantılı zaman saatlerini desteklemek için gerekli altyapıya sahip değildir. Bir şirket, hücresel hizmetler de dahil olmak üzere kablosuz iletişim yoluyla bir zaman işleyişi bulut hizmetine bağlanabilen biyometrik bir zaman saati uygulaması geliştirdi. Yazılımlarını dağıtmak için, şirketin her yerde çalışabilecek ve çok az altyapı ile hızlı ve kolay bir şekilde kurulabilecek sağlam bir donanım sistemine ihtiyacı vardı. Şirket uygun bir donanım çözümü bulmak için AAEON‘a başvurdu.

BOXER-6638U: Pandeminin Önlenmesi İçin Çalışıyor!

Salgın sınır tanımıyor. BOXER-6638U, mevcut COVID-19 salgını sırasında önleme yöntemlerinin araştırılması ve geliştirilmesi çabalarına katılıyor.

Gıda Sektöründe SCADA Etkisi!

Scada tabanlı kurulan izleme ve enetim sistemleri sayesinde verimlilik esnekliği, üretim hattı kontrolü, izlenebilirlik ve daha fazla hijyenik güvenlik artık mümkün. Bu sayede hedef Endüstri 4.0 odaklı olup enerji ve üretim yönetimindeki maliyetleri azaltmaktadır.

Movicon ile Tayland’daki Mae Moh santralinin denetimi!

EGAT, Tayland’ın Enerji Bakanlığı’na bağlı, tüm ülke için elektrik enerjisi üretimi ve iletimi ile toplu elektrik enerjisi satışlarından sorumlu, devlete ait lider elektrik şirketidir. Toplam kurulu gücü 15.757,13 MW olan (Mart 2018 itibariyle) ülke çapında 45 tesiste bulunan farklı tip ve büyüklükteki santrallere sahip ve işleten Tayland’ın en büyük enerji üreticisidir. Enerji üretim tesisleri 3 termik santral, 6 kombine çevrim santrali, 24 hidroelektrik santrali, 9 yenilenebilir tesisden oluşmaktadır. enerji santralleri, 4 dizel enerji santrali ve Lamtakong Jolabha Vadhana Enerji Santrali. Ayrıca EGAT, ülkenin tüm bölgelerini kapsayan yüksek gerilim iletim şebekesine de sahiptir. Tayland’ın elektrik tedarik endüstrisi altında EGAT, özel enerji üreticilerinden ve komşu ülkelerden toplu elektrik satın alarak iki dağıtım otoritesine ve küçük bir işletmeye toptan elektrik enerjisi satmaktadır.

Movicon Scada ile Azerbaycan’da Yenilenebilir Enerji!

Azerbaycan’da Movicon.Next Scada ile etkileyici bir fotovoltaik parkı yöneten bir denetim sistemi kuruldu. Azerbaycan’ın Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti’nde bulunan sekiz bin güneş paneli, yılda yaklaşık 18.000 CO2 emisyon tasarrufu ile yılda 30 milyon KiloWatt-saat tam kapasite üreten yirmi iki megavatlık bir fotovoltaik park için Movicon.Next Scada tercih edildi. Sekiz bin fotovoltaik panel içeren fotovoltaik park, yirmi hektarlık bir alana kurulmuştur. Sadece alanın yoğunluğunun daha net bir resmini vermek için, yüz kırk yedi bin metrekarelik bir mesafe için yan yana yatay olarak yerleştirilmiş panelleri hayal etmeye çalışın. Nahçivan Özerk Cumhuriyeti, Azerbeycan Cumhuriyeti’nin karayla çevrili bir bağlı yönetimdir. Bölge 5.500 km²’dir ve Ermenistan, Türkiye ve İran ile sınır komşusudur. Büyük tuz yataklarına sahip son derece kurak ve dağlık bir bölgedir. Bununla birlikte, sulama sistemlerinin uygulanması ile tarımı pamuk, tütün, arpa ve buğday gibi tahılların yanı sıra çiçekçilik ürünlerini de içerebilmektedir. En kurak bölgelerde koyun yetiştiriciliği ve yetiştiriciliği hakimdir.

Windows® 7 desteği sona erdi. Peki şimdi ne olacak?

Windows 7 desteği, Windows 7 İşletim Sistemlerinin Home, Pro, Enterprise ve diğer sürümleri için 14 Ocak 2020’de sona erdi. Endüstriyel otomasyon, dijital tabela, veri toplama veya uzaktan makine izleme gibi iş için gerekli uygulamalarınız için hala Windows 7 kullanıyorsanız, muhtemelen işletim sisteminizin desteğinin sona erdiğini biliyorsunuz, ancak ne yapacaksınız? Desteğin sonu, Windows7’nin bilgisayarınızdan kaybolacağı anlamına gelmez, aslında daha uzun yıllar çalışmaya devam edecektir. Ancak, desteklenmeyen bir işletim sistemi çalıştırmak işletmenizi kötü amaçlı yazılım saldırıları ve virüsler için yüksek risk altına sokabilir.

Power over Ethernet (PoE) Nedir?

Power over Ethernet (PoE), bir Ethernet kablosunun iki amaç için kullanıldığı anlamına gelir: bir ağ bağlantısı ve bir güç kaynağı. PoE kullanan cihazlar arasında bilgisayarlar, VoIP telefonlar, kameralar, kiosklar, dijital tabelalar, endüstriyel kontroller, ağ yönlendiricileri ve diğer IoT cihazları bulunur. PoE genellikle verileri izlemek ve kaydetmek için düzinelerce cihazın kullanıldığı üretim ve montaj hatlarında ve kameraların ve diğer cihazların sisteme uzak bir mesafeden bağlanması gereken güvenlik sistemlerinde kullanılır.

OPC ile makinelerinizi BT-IT ile haberleştirin!

Farklı otomasyon sistemleri, uzaktan üretim sahaları, üretim ve işletme seviyeleri, BT-IT seviyeleri, saha ve bulut sistemleri arasındaki bağlantı, modern iş organizasyonlarının verimlilik ve rekabet güçlerini artırmak zorunda olmaları gereken bir gerekliliktir. Kuruluşların, verileri ve makineler arası iletişimini (M2M) analiz ederek verimliliği artırmak için gerçek zamanlı verilere sahip olmaları gerekir. Sahadaki sistemlere bağlanabilen ve denetim ve kontrol ve iş yönetimi sistemleri gibi bilgileri diğer sistemlere ayırabilen ve bunları veritabanına veya Bulut’a kaydedebilen çeşitli ürünler vardır.