ENDÜSTRİYEL PANEL PC

ENDÜSTRİYEL BOX PC

ENDÜSTRİYEL MONİTÖR


Yapay zekâ ve Endüstri 4.0 teknolojileri gelişmeye devam ettikçe, endüstriler ve üreticiler Akıllı Üretim'in önemini fark ediyorlar. Akıllı Üretim ve Endüstri 4.0, bilgisayarları kullanmanın ötesinde, üretimin öncesi ve sonrası dahil olmak üzere üretim zincirinin tamamını kapsar. Gömülü teknolojiler kullanılarak, montajdan kalite güvencesine ve hatta işçi güvenliğine kadar olan görevler, yapay zeka destekli makine görüşü ve kenar bilgi işlem sistemleri (Edge Computing) ile gerçekleştirilebilir.

ICC, Akıllı üretim'in her yönünü sağlamak ve kolaylaştırmak için geniş bir ürün yelpazesi sunmaktadır. Ürünlerimiz, fabrikaların ve endüstrilerin zorlu ortamlarına dayanacak şekilde sağlam bir şekilde üretilmiştir ve tam olarak işin yapıldığı yerde çalışabilir. Bu sağlamlık, yapay zeka çözümlerinin bulut tabanlı çözümlere bağlantıların güvenilir olmayabileceği çalışma alanına getirilmesine yardımcı olur. Yani güvenlik problemi yaşatabilecek kritik noktalarda uzaktaki serverlara bağlantı sağlayıp güvenliği ikinci plana atmaya devam etmenize gerek kalmaz. ICC olarak gömülü endüstriyel kartlardan anahtar teslim kompakt AI Edge platformlarına ve genişletilebilir makine görüş sistemlerine kadar her şeyi sunuyoruz. Ayrıca çalışma alanı genelinde tam bağlantı sağlamak için bir dizi IIoT ve AIoT ağ geçidi ve cihazını da ürün skalamızda tutuyoruz.

Otomasyona olan güvenin artmasıyla Akıllı Üretim'deki insan hatası unsurunu gözden çıkarmak gittikçe kolaylaşır. ICC olarak insan-makine arayüzü ve saha uygulamaları için bir dizi sağlam panel PC ve tablet sunmaktayız. Ayrıca AI Edge ve ağ video sistemleri de ürün skalamızda yer alıyor. Bu ürünler ile yalnızca sanal çit uygulamaları yoluyla güvenlik sağlamak için değil, aynı zamanda çalışanların gerekli koruma ve güvenlik ekipmanlarıyla donatılmasını sağlayarak işçi güvenliğini arttıran projelere imza atabilirsiniz.


Teknolojiler

AI Edge Computing (Kenar Bilgi İşleme)
• Machine Vision and Learning (Görsel İşleme ve Makine Öğrenmesi)
• Human/Machine Interface
• Sanal Çit
• Smart Safety


Akıllı Üretim Ürünleri

Akıllı Üretim Ürünleri

Endüstriyel Anakartlar

Akıllı Üretim Ürünleri

Endüstriyel Box PC'ler

Akıllı Üretim Ürünleri

Gömülü AI Ürünleri

Akıllı Üretim Ürünleri

Machine Vision Platformları

Akıllı Üretim Ürünleri

AI Modüller

Akıllı Üretim Ürünleri

IIoT and AIoT Nodes

Akıllı Üretim Ürünleri

IIoT and AIoT Gateways

Akıllı Üretim Ürünleri

Endüstriyel Panel PC'ler

Endüstriyel PC’ler endüstriyel otomasyonun çok ötesine uzanan, artık akıllı fabrika uygulamalarında yer almaktadır. Özellikle PLC ve DCS kontrollü makine ve hat yönetiminde görselleştirme görevini yerine getiren endüstriyel bilgisayarlar, ekranlı olan panel PC modellerinde dokunmatik ekranları vasıtası ile yönetim işlevinde kullanılmaktadır.

ÜRETİM SEKTÖRÜ


Endüstriyel PC'ler, ortalama insan işgücünün emek sınırlarını aşan büyük ölçekli üretim için en iyi donanım platformunu sunar. Makine otomasyonu ile seri üretim için kurulan alt yapı, endüstri 4.0 trendi ile birlikte internetin iletişimini de içerisine dahil ederek sınırları oldukça yukarı taşıdı. Başlangıç döneminde, tereddüt ile yaklaşılmış olan endüstriyel PC sistemleri, sadece makine vizyonu ve robot yönetimi için değil, aynı zamanda kestirimci/önleyici bakım için makine ve ekipmanlardan veri toplama gereksinimleri artık uygulamaların demirbaşı durumuna gelmiştir.


ENDUSTRIYEL OTOMASYON 1

AMBALAJ DENETİMİ VE KALİTE KONTROL


Üretimdeki bir diğer önemli uygulama, elbette, insanlar tarafından mümkün olandan çok daha yüksek hızda ve daha yüksek doğrulukla çalışan vizyon kontrollü kalite güvencesidir. Yapay Görme (machine vision) ve ambalaj izleme sistemleri, ürünlerinin kalite güvencesini büyük bir hızla otomatik hale getirir. 3D yapay görme kamera sistemlerinin de kullanılır hale gelmesiyle ekstra Z boyutunun hesaplanması da gereksinim haline gelmiştir. Ultra yüksek hızlı kontrol yapabilen ve nesne üzerinde% 100 kalite güvencesini mümkün kılabilecek sistemler içing üçlü çok çekirdekli CPU'lar içeren endüstriyel bilgisayarlar görevi devralmıştır. Böylece, kalite kontrol sisteminin başarılı / başarısız kararının orantı, şekil, yüzey, boyut gibi daha birçok parametreye bağlı olabileceği bir sonraki seviyeye taşımıştır.

VARLIK TAKİBİ


Üretim sektörü, endüstriyel PC'lere gün geçtikçe daha fazla görev vermektedir. Perakende ve sağlık sektörleri, varlıkları ve tutarsızlık ve anormallik süreçlerini takip etme ve izleme yetenekleri nedeniyle endüstriyel PC donanımını günlük operasyonlarına da uyguladılar. Bu sayede sistem operatörlerine hem yerinde hem de uzaktan, varlıklarını veya süreçlerini insan işgücü ile normalde mümkün olandan çok daha kesin ve verimli bir şekilde izleme olanağı sağlar.

SİMÜLASYON VE KONTROL


Endüstriyel PC platformları, potansiyel gerçek dünya senaryolarının simülasyonlarını taklit etmek ve oluşturmak için güçlü işlemciler kullanır. Bu, riskleri analiz etmek, başka olasılıkları tahmin etmek ve herhangi bir çerçevedeki sistemleri test etmek için gelişmiş öngörüler sağlar. Bu tür test ve analizleri yapabilmek, simülasyon ve tahminlerden elde edilen kavrayışlara dayanarak mevcut altyapının daha da geliştirilmesine ve geliştirilmesine olanak tanır. Yapay zeka ve makine öğrenimi konusunda çok fazla heyecan varken, yakın gelecekte kaydedilen ilerlemeler, daha gelişmiş simülasyonlar oluşturmak için bu üç teknolojiyi bir araya getirdi.


ENDUSTRIYEL OTOMASYON 2

UZAKTAN VERİ TOPLAMA


Otomasyon ve Nesnelerin İnterneti çağında, veriler en değerli emtialardan biridir. Uzak IoT sensörlerinin uzak makine, alet, donanım ve diğer bağlı cihazların kullanımı hakkında veri gönderme ve alma yeteneği, onları dağıtan operatörlerin operasyonel süreçler, ekipman yorgunluğu ve genel performans hakkında eyleme dönüştürülebilir veriler almalarını sağlar. Bu veriler, kontrol sistemlerinin ekipmana giden gücü ne zaman ayarlayacağını, aktüatörleri tetikleyeceğini, sıcaklık veya basınç kontrollerini ve diğer operasyonel fonksiyonları ne zaman son derece hassas bir şekilde ayarlayacağını bilmelerini sağlar.


ENDUSTRIYEL OTOMASYON 3

IOT VE PC TABANLI OTOMASYON


Yukarıda belirtilen uygulamalar, endüstriyel PC'lerin mevcut endüstriyel otomasyon teknolojilerini daha da geliştirmek ve geliştirmek için kullanılma yollarından sadece birkaçıdır. PLC'lerden PAC'lara ve şimdi endüstriyel PC'lere, geleceğin mağazada ne olacağını sadece tahmin etmek mümkündür. Ancak, hesaplama ve iletişim teknolojilerinin maliyetleri yeni yeniliklerle aynı hızda düşmeye devam ederse, kesinlikle IoT'nin öngörülen zaman dilimlerinde gerçekleşen ve üretimde benzeri görülmemiş bir verimlilik ve daha yüksek müşteri memnuniyeti ile sonuçlanan tam potansiyelini araştırıyoruz.

PC, özellikle toplumların ve ekonomilerin günlük yaşamlarında güvenecekleri altyapıları kontrol eden beyin haline gelecek şeylerin endüstriyel interneti olmak üzere, şeylerin devrimine açık standartlara dayalı internetin kalbidir. Eski operasyonel teknoloji sistemleri ve enstrümanları, en son teknoloji ile değiştirilene kadar daha akıllı bilgisayarlarla korunmalıdır. IoT iletişim ağ geçitleri, yalnızca yapılarında ve bileşenlerinde üstün sağlamlık gerektirmez, aynı zamanda nesneler arasındaki iletişimi yöneten yazılıma gömülü sağlam siber güvenlik gerektirir.