Uygulama Hikayesi Akıllı Aydınlatma

Uygulama Hikayesi Akıllı Aydınlatma


Parlak sokak aydınlatması yol güvenliğini arttırır, suçu azaltmaya yardımcı olur ve şehirleri hem işletmeler hem de topluluklar için daha canlı ve çekici hale getirir. Bununla birlikte, geleneksel sokak lambaları kamu maliyesinde büyük bir drenaj oluşturur ve iklim değişikliğine de büyük katkı sağlar. Maliyetten tasarruf etmek ve artan enerji verimliliği talebini karşılamak için dünyanın dört bir yanındaki şehirler eski sokak ışıklarını düşük güçlü LED'lerle değiştirme sürecindedir. Ancak bu yükseltme, 21. yüzyıl aydınlatma sistemleri için bu hikayenin sonu olamaz. Modern şehirler asla uyumasalar bile, içinde yaşayan insanlar uyurlar ve ışıkların gece boyunca aynı yoğunlukta parlamasına gerek yok. Geleceğin akıllı şehirlerinde, kamusal alan ışıklarının ne zaman ve ne parlaklıkta parladığını yönetmenin bir yoluna ihtiyacımız var. Bir sensör ve akıllı yönetim sistemleri ağı ile AAEON Akıllı Aydınlatma Kontrolleri, belirtilen grup veya bireysel düzeyde ışıkları kısmak veya açıp kapatmak için gerçek zamanlı faktörlere yanıt verebilir.

Edge İşleme


Intel Vision Products tarafından desteklenen AAEON Atlas *, akıllı aydınlatma, çevresel izleme ve video sensörlerinden gelen veri akışlarını birleştiren güçlü bir uç bilgi işlem düğümüdür. Atlas, şehir yöneticilerinin çok sayıda yeni uygulamaya olanak tanıyan bağlı bir veri merkezi oluşturmasına izin vermek için uç noktada çalışıyor. Örneğin, Atlas uyumlu bir kamera, ağ video kaydedici (NVR) ve yönetim sistemiyle birlikte kurulum yapıldığında, şehir genelinde bir park uygulama fikri gündeme gelebilir. Araç sürücüleri, bir metrede değişiklik yapmak ya da ödeme yapmak zorunda kalmadan şehir sokaklarına park edebilir; sokak lambalarındaki akıllı kameralar, bilgisayar görüşü kullanarak plakalar gibi görüntüleri yakalayabilir, sınıflandırabilir ve bir ağ geçidi aracılığıyla tam park etme süresini hesaplayabilir ve bulut tabanlı yönetim sistemine aktarabilir.
Akıllı Aydınlatma Sistemi
Temel Avantajlar


(1) Gelişmiş kontroller
Verimsiz zamanlayıcılar esnek, bağımsız kontrollerle değiştirilebilir.
(2) Enerji verimliliği
Gereksiz ışıkları kısarak ve gücü hatalı birimlerden uzaklaştırarak, enerji tüketimi azaltılabilir.
(3) Geliştirilmiş bakım
Arızaların gerçek zamanlı raporlanması ile bakım çalışmaları hızlandırılabilir.
(4) Finansal olarak minimal düzey
Önceden kurgulanmış bir LED lamba yükseltme projesinin parçası olarak kurgulanabilir maliyet düzeyindedir.
(5) Future-Proof bir IoT platformu
Akıllı park, akıllı atık ve hava sensörleri gibi ek sensörler ile akıllı şehir altyapı uygulamaları kurulumdan yıllar sonra kurulup kurgulanabilir.


Edge-X, Merkezi Yönetim Sistemi (CMS)


Edge-X, alanın boyutuna ve pazar talebine göre üç farklı mimari, tek ışık kontrol paneli, döngü izleme paneli ve döngü kontrol paneli geliştiren yepyeni bir Cloud Street Light izleme ve yönetim çözümüdür. Edge-X aynı anda 100.000'den fazla sokak lambasını yönetebilir. Hem elektrik hattı hem de kablosuz ağ iletimini destekler. Oldukça uyumlu ve ölçeklenebilir bir platformdur. Edge-X, kullanıcıların sokaktaki tüm bilgileri görüntülemek için bulut platformuna göz atmalarına, anormal sokak lambalarının hemen fark edilmesiyle yöneticilerin sevk onarımını hızlandırmasına ve sokak ışıklarına kolayca erişmesine olanak tanıyan bir dizi doğru tanılama motoruna sahip olmalarına olanak tanır. Her zaman, her yoldan her geçen kimsenin memnuniyetini ve yol güvenliğini artırmak Edge-X’in ana görevidir.