Servis Talep Formu


Gönderim yapmadan önce aşağıda belirtilen ön kontrolleri mutlaka yerine getiriniz.
Aşağıdan indirebileceğiniz formu doldurarak, çıktısını paket içerisine ekleyiniz. Form ile varsa arıza gösterir fotoğrafları teknik@icc.com.tr adresine eposta ile gönderiniz.
Form doldurulmadan gönderilen cihazlar onarıma alınmayacaktır.


Ön Kontrol 1: IPC4 ve ECOIPC4 cihazlar yeşil soketli harici besleme girişinden enerjilendirildiği durumlarda cihaz açılmıyorsa, lütfen paket içerisinden çıkan adaptör ile cihazı enerjilendirin. Eğer adaptör üzerindeki ışık yanıp sönüyorsa, cihaz besleme girişindeki koruma amaçlı DC/DC çevirici kartı bozulmuştur. Garanti dışı işlem görecektir. Talep ederseniz ücreti karşılığında gönderilecek DC/DC çeviriciyi kullanıcı kendisi değiştirebilir ya da teknik servisimizde işçilik ücreti ile parça değişimi yapılabilir.


Ön Kontrol 2: IPC4 ve ECOIPC4 cihazlarda dokunmatik ekranın yanlış algılama problemi varsa, cihazı göndermeden önce, cihaz mevcut yerinde çalışırken bir elinizi cihazın gövdesine dokunarak ekranda işlem yapın. Algılama doğru ise cihaz topraklanmamış demektir. Cihazın servis görmesine gerek yoktur. Cihazın gövdesini şebeke toprağına (makine toprağına değil) bağladığınızda sorun düzelecektir. Teknik servisimiz tarafından, topraklama sebepli dokunmatik arızası olarak tespit edilmiş olan cihazlar için “servis ücreti” uygulanacak, ödeme alındıktan sonra cihaz iadesi yapılacaktır.


Ön Kontrol 3: Fiziksel darbe sonucu arızalanan cihazlar garanti dışı işlem görecektir.


Servis talep formunu indirmek için tıklayınız.


Ana Sayfa