AAEON AI Teknolojisi ile Hareketli İstasyon Gözetim Sistemleri

AAEON AI Teknolojisi ile Hareketli İstasyon Gözetim Sistemleri


Dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde, ulaşım merkezleri daha da yoğunlaşıyor ve birçok terminal şimdi tasarlandığından çok daha fazla insanla baş etmek zorunda kalıyor. Hem büyük hem de küçük istasyonlardaki yolcu numaraları genellikle güvenlik personeli tarafından yeterince yönetilebilecek seviyenin çok üzerinde oluyor ve bu bir takım sorunları beraberinde getiriyor.

Yetkililer yolcuların bilet almadan trene binmesini daha etkin biçimde durdurabilmek istiyor ve daha da önemlisi, şüpheli davranan bireyleri tespit etmeleri gerekiyor. Bu kadar yoğun ve önemli yerler oldukları için, tren istasyonlarının düzenli olarak güvenlik tehditleriyle karşı karşıya olduğunu tahmin etmek zor değil. Güvenlik personelinin en kısa sürede olağandışı davranışların farkında olması gerektiği de bir sır değil.

Geleneksel güvenlik kamera sistemleri, birden fazla kamera akışını izleyen ve tehlikeli veya hileli davranışları tespit eden insanlar ile idare edilir ve bu yöntem yolcu sayısı arttıkça giderek daha az etkili hale gelen kusurlu bir çözümdür. Daha eksiksiz bir cevap oluşturmak için güvenlik ekiplerinin AI teknolojisinden faydalanması gerektiği artık bir sır değildir.


Yapay Zeka

Etkili AI güvenlik sistemleri şunları gerektirir:


• Güçlü bir bilgi işlem sistemi
• Birden fazla, bağımsız olarak yapılandırılabilen IP kamera
• Davranış analizi ve sanal çit işlevlerine sahip gelişmiş AI yazılımı
• Kullanıcı dostu bir video yönetim sistemi


AAEON’un Çözümü


AAEON'un bir dizi güçlü NVR'ı vardır ve bu proje için AAEON, bireysel LAN yongalarına ve 7.Nesil Intel® Core ™ işlemciye sahip sekiz akıllı PoE bağlantı noktası nedeniyle VPC-5600S'yi uygun gördü. AAEON ayrıca donanım ve yazılımı eksiksiz bir gözetim çözümüne entegre etmek için bir dizi AI gözetim yazılım firması ve bir video yönetim yazılım şirketi ile birlikte çalıştı.


Geniş Kapsamlı Görüş


AAEON, bu AI uygulaması için altı adede kadar ağ veya bulut bağlantılı IP kamera kullanılmasını önerdi. VPC-5600S'nin akıllı PoE özellikleri nedeniyle, bu kameraların her biri bağımsız olarak kontrol edilebilir ve yeniden başlatılabilir durumdaydı.


Sınırlarda Çalışın


VPC-5600S, kenar hesaplamayı (edge computing) etkinleştirmek için Intel® Movidius ™ Myriad ™ teknolojisini kullanan bir mini PCIe modülü olan AAEON’un AI Core X ile donatıldı. Bu sayede Ultra kompakt AI işleme kartı, sistemdeki toplam yedi kamera için ek bir IP kamerayı yönetebilir. Bu kameradan gelen yayın en uç noktalarda analiz edileceğinden, NVR'nin ağ veya bulut bağlantısı geçici olarak kesilse bile kullanıcılar güvenlik bilgileri ve uyarıları alacaktır. Bu nedenle, hassas alanların izlenmesi için mükemmel bir seçenek olacaktır.


AI Analizi


• Sanal çit (Virtual Fence) AI yazılımı ile kullanıcılar, belirlenen bir alandan geçen veya sanal bir engeli aşan herkesi izleyen sanal çitler oluşturabilir. Yalnızca giriş / çıkış yollarında, yazılım yalnızca biri engeli yanlış yönde geçerse bir uyarı gönderir.(Tek Yön Geçiş Kontrolü)

Güvenlik uyarılarının gereksiz yere gönderilmemesini sağlamak için, yazılım sanal çitin yakınında yürüyen bireysel yolcuları izlemek amacıyla sınırlı yönü algılayabilir. Birisi yanlışlıkla sadece çıkış yoluna girer, ancak yönü hızla tersine çevirirse, uyarı gönderilmez.(Hata payı oranı sistem entegratörleri tarafından atanabilir.)


• Davranış analisti AI firması, programlarını tehlikeli davranış belirtilerini tespit etmek için eğitti ve yazılım şüpheli bir şey tespit ederse bir uyarı gönderecek şekilde programlayabilir.


Video Yönetimi


Video beslemeleri ve yapay zeka analizinin sonuçları - güvenlik uyarıları da dahil olmak üzere - video yönetim yazılımına gönderilir.

Etki


AAEON’un entegre çözümü, güvenlik görevlilerine gittikçe yoğunlaşan kamusal alanları yönetmek için ihtiyaç duydukları araçları sağlar. Potansiyel olarak hileli veya tehlikeli davranışlar tespit edilebilir ve güvenlik daha hızlı bir şekilde ele alınabilir. Memurlar gerçekten ihtiyaç duydukları yere yerleştirilebilir ve tren istasyonları yolcular için daha güvenli yerler haline gelebilir.


Yapay Zeka

VPC-5600S Hakkında


VPC-5600S, ayrı LAN bağlantı noktalarına sahip sekiz adede kadar PoE bağlantı noktasıyla takılabilen pazar lideri bir ağ video kaydedicisidir. Ayrıca dört USB3.0 bağlantı noktası ve iki LAN bağlantı noktası vardır, yani 14 adede kadar üst düzey güvenlik kamerasını destekleyebilir.

Akıllı PoE işlevi, kullanıcılara bakım konusunda da yardımcı olur. Hatalı kameralar veya sensörler uzaktan kontrol edilebilir ve yeniden başlatılabilir. Çevresel aygıtlar tamamen çalışmayı durdursa bile, ağın geri kalanı sorunsuz şekilde çalışmaya devam edecektir.

Bu sağlam, fansız cihaz, -40 C ila 85 C arasında garantili çalışma sıcaklığı aralığına ve 10V ila 36V DC giriş aralığına sahiptir. İki adet 2,5 ”HDD / SSD Bölmesi, bir mSATA yuvası ve kullanıcıların hızlı ve ucuz bir şekilde ek ekran veya COM bağlantı noktaları eklemelerine olanak sağlayan takılması kolay genişletme modüllerine sahiptir.