ICC Çözümleriyle Daha Akıllı Şehirlere Giden Yolu Aydınlatın…

Dünyanın dört bir yanındaki şehirler, iklim değişikliğinin gerçekleri ve çevre üzerindeki etkimizin her geçen gün daha belirgin hale gelmesi ile yeni zorluklarla karşı karşıya kalmaktadır. Gezegenimiz üzerindeki çevresel etkiyi azaltırken şehir nüfusuna hizmet sunma ihtiyacı göz korkutucu bir görevdir. ICC Dijital, Smart City çözümlerini gerçeğe dönüştürmeye yardımcı olacak ürün ve hizmetler sunmaya kendini adamıştır.

Çoğu insana Akıllı Şehirler dediğinizde akıllarına ilk olarak Akıllı Sokak Aydınlatması gelir. Biz de ICC Dijital olarak enerjiyi azaltmak amacıyla bir şehrin ışık ağını kontrol etmek için akıllı yapay zeka güdümlü bir çözüm sunuyoruz. Ancak Akıllı Şehrin anlamı Akıllı Sokak Aydınlatması fikrinin ötesine geçtiği bu günlerde daha da aşikar... Akıllı Sokak Aydınlatması ile halihazırda mevcut olan altyapıyı kullanarak, şehirler birbirine bağlı IoT cihazları sistemi aracılığıyla çok çeşitli hizmetler sunabilir, hava kalitesini ve şehir trafiğini izleyebilir, Akıllı Park Yönetimi sağlayabilir, şehir genelinde Wi-Fi veya 5G kapsama alanının uygulanmasına yardımcı olabilir veya hatta etkileşimli dijital tabelalar kullanarak talep üzerine ve güncel bilgiler sağlayabilirsiniz.

Akıllı Şehirlerin anahtarı, gezegenimiz üzerindeki çevresel etkimizi azaltırken bunu sağlamaktır. Smart City(Akıllı Şehir) cihazları, düşük güç tüketimi etrafında üretilen bileşenleri kullanan IoT düğümlerini ve AIoT ağ geçitlerini içerir. LoRaWAN gibi kablosuz protokoller, güçlü antenlere ihtiyaç duymadan bilgi aktarmayı sağlar. AI Edge Computing'in uygulanması, bir Akıllı Şehir sisteminin işlem gücünü dağıtıyor, bu yüzden şehirler artık yüksek güç tüketimine sahip büyük, pahalı bulut sistemlerine güvenmek zorunda kalmıyor.


AKILLI ŞEHİR (SMART CİTY) ÇÖZÜMLERİ


Yapay Zeka

AKILLI AYDINLATMA

Akıllı aydınlatma kontrolleri, sistem genelindeki, belirtilen gruptaki veya bireysel düzeydeki ışıkları kısmak veya açmak için gerçek zamanlı faktörlere yanıt verebilir. İşlemin (edge computing) gücünden faydalanan akıllı aydınlatmalar, akıllı aydınlatma, çevresel izleme ve video sensörlerinden gelen veri akışlarını birleştiren bir düğüm haline gelebilir. Bu, şehir yöneticilerinin çok sayıda yeni uygulamaya olanak tanıyan bağlı bir veri merkezi oluşturmasına olanak tanır.


Uygulama Hikayesi


Yapay Zeka

AKILLI TRAFİK VE AKILLI PARK

Şehirler gittikçe kalabalıklaşıyor ve şehir hizmetleri buna yetişmekte zorlanıyor. Araç ve plaka tanıma, trafik ihlallerini tespit edip raporlayabilen akıllı otoparklar ve akıllı trafik kameraları gibi görevleri yerine getirerek çok çalışan şehir görevlilerini hafifletmek için bir çözüm sunuyor.


Uygulama Hikayesi


Yapay Zeka

AKILLI GÜVENLİK SİSTEMLERİ

Güvenlik personeli genellikle insan gücüne göre çok daha fazla sayıda insanı idare etmekten sorumludur. Dijital Güvenlik, potansiyel güvenlik tehditlerini belirleyerek ve güvenlik personeline rapor vererek çalışmalarını desteklemeye yardımcı olur. Davranışsal örüntü tanıma sayesinde, sistem yanlış alarmlarla zaman kaybetmekten kaçınır.


Uygulama Hikayesi


Yapay Zeka

AKILLI ERİŞİM KONTROLÜ

Akıllı erişim; çalışanları, vıp konukları ve bilinmeyen kişileri belirleyerek personeli önemli müşterilerin gelişiyle ilgili uyarabilir, kısıtlı alanlar akıllıca izlenebilir, çalışanların uzun süre iş istasyonlarından uzak olup olmadıkları ve güvenlik yönetimi yetkililer yetkisiz kişilerin varlığı hakkında bildirim alabilir.


Uygulama Hikayesi