Başarıyla Uygulanmış Yüz Tanıma Projeleri

Başarıyla Uygulanmış Yüz Tanıma Projeleri


Yüz Tanıma Alanında Uçlara Yolculuk


Giriş


Dünyanın dört bir yanındaki şehirler ve şirketler, AI Edge Computing uygulamalarını birçok ihtiyaca çözüm olarak kullanmaya yöneliyor. Akıllı Şehir ve Akıllı Topluluk girişimlerinden Akıllı Bina Yönetimi ve Akıllı Güvenliğe kadar, bu şehirlerde, topluluklarda ve binalarda yaşayan insanların yaşam kalitesini ve refahını artırmaya yardımcı olan birçok AI Edge Computing uygulaması zamanla yükselişe geçen bir başlık olarak kendini var ediyor.

Yapay zeka, bu topluluklarda güvenliği ve güvenliği geliştirmeye yardımcı olmak için yüz tanıma ve davranış analizi kullanarak insanların hayatını kolaylaştırıyor. Yüz tanıma, ilgililerin kolayca tanımlanmasına ve izlenmesine yardımcı olabilirken, davranışsal analiz, sanal çitlerin kullanımı ve şüpheli davranışın tanımlanmasıyla güvenlik seviyesini bir üst kademeye taşıyor. Aynı zamanda bu teknolojiler, kayıp öğeleri izlemek ve kaybolan öğeleri bulmak için bile kullanılabiliyor. Bu AI Edge teknolojilerinin faydaları, vatandaşların sokaklarda ve evlerinde daha güvende hissetmeleri yolunda daha yüksek bir yaşam kalitesi sağlıyor.

Çin'deki bir şirket, AI Edge ve Smart City çözümlerinin dağıtımına liderlik ediyor ve gelişmiş yüz tanıma uygulamalarına güç vermek için yeni bir kenar bilgi işlem platformu(Edge Computing) geliştirmeye başladı. Bu yüz tanıma sistemi, Akıllı Şehirler için ilgili kişi takibi, Akıllı Binalarda akıllı güvenlik ve erişim kontrolü, Akıllı Topluluk uygulamaları ile orada yaşayan ve yaşamayan kişileri belirleme gibi bir dizi AI uygulamasında kullanılmak üzere tasarlandı.

Zorluklar


Benzersiz gereksinimleri olan yeni ve güçlü bir AI Edge sistemi ile şirket, yalnızca gömülü bir AI kenar platformu olma taleplerini değil, aynı zamanda AI sistemlerinin gerektirdiği özel ihtiyaçları ve desteği karşılayabilecek gömülü bir donanım çözümüne ihtiyaç duydu. AI zorluklarının tam potansiyelini gerçekleştirmek için bu zorlukların ve gereksinimlerin karşılanması gerekiyordu.


Çoklu Kamera Girişi


Kenar uygulamaları için daha iyi kapsama alanı ve izleme sağlamak amacıyla, yüz tanıma sistemi birden fazla kamera girişi gerektiren bir kurulum olabilir. Birden fazla kamera girişini destekleyen tek bir sistem, genel dağıtım maliyetini azaltmaya yardımcı olarak akıllı güvenlik çözümlerini daha düşük bir bütçeyle şehirler ve topluluklar için daha çekici hale getirir.


Güçlü AI İşlemci


Gelişmiş uygulamalarda kullanılması gereken güçlü bir yüz tanıma yazılımı ile AI sisteminin yazılımı etkili bir şekilde çalıştıracak güce sahip olması gerekir.


Yerleşik sistem


Şirketin yapay zeka çözümünün etkili ve esnek bir şekilde dağıtılmasını sağlamak için sistemin şehirler, topluluklar ve binalar için bir dizi gömülü yapılandırma ile ağa dağıtılması gerekir. Bu, yalnızca çeşitli alanlara sığacak kadar kompakt olmayan, aynı zamanda çeşitli ortamlar ve hava koşulları ile başa çıkmanın yanı sıra kurulumu kolay olan sağlam bir sistem gerektirir.


Özel Yazılım Koruması


AI teknolojisinin büyük bir geliştiricisi olarak, şirketin yazılımlarını korumaya yardımcı olan bir sisteme ihtiyacı vardı. Tescilli yazılımlarının saldırılara karşı güvenli olduğundan emin olmak için, yazılımın kopyalanmasını veya çalınmasını önlemek amacıyla şirkete özel şifreleme koruması uygulanması gerekti.


Özel İşletim Sistemi


Şirketin AI yazılımının uzmanlaşması, özel bir işletim sisteminin ve sistem işlevlerinin geliştirilmesini gerektiriyordu. Şirket özel bir Linux yapısı tasarladı, ancak sorunsuz çalışmayı sağlamak için işletim sistemini test etmeye ve iyileştirmeye yardımcı olması için bir ortağa ihtiyaç duydu.


Çözüm


Şirket, yerleşik AI Edge çözümlerinin ödüllü üreticisi AAEON'a sadece AI yazılımları için bir donanım çözümü sağlamakla kalmayıp, aynı zamanda AI Edge sistemlerini piyasaya sürmek için gereken test ve hazırlığı sağlaması amacıyla gereken desteği verdi. AAEON, şirketle yakın çalışarak NVIDIA Jetson TX2 ile BOXER-8120AI dahili AI sistemi olarak en iyi çözümü belirledi.


Mükemmel I / O Özellikleri


BOXER-8120AI, IP kamera ağı oluşturmak için mükemmel olan dört Gigabit Ethernet bağlantı noktasını içeren güçlü I/O özelliklerine sahiptir. Şirket ayrıca, BOXER-8120AI'nin hem COM hem de CANbus bağlantı noktaları ile yapılandırılmasını talep ediyor ve sistemin daha da fazla sensör veya kenar düğümü ile bağlanmasını sağlayarak Smart City ve Smart Community çerçevelerine daha derin entegrasyon sağlıyor.


NVIDIA Jetson TX2 ile güçlendirildi


BOXER-8120AI, NVIDIA Jetson TX2 tarafından desteklenmektedir. Jetson TX2, çift çekirdekli Denver 2 ve dört çekirdekli ARM Cortex-A57 işlemcileri birleştirerek oluşturulmuş bir hexacore işlemciye sahiptir. Ayrıca TX2, 8 GB LPDDR4 bellek ve 32 GB'a kadar yerleşik eMMC depolama alanına sahiptir. 256 adede kadar CUDA çekirdek işlemeyi destekleyen NVIDIA Jetson TX2'li BOXER-8120AI, AI sistemi için gerekli performansı sağlar.


Kompakt, Sağlam Tasarım


BOXER-8120AI, kompakt ve sağlam bir yapıya sahiptir. Sadece 30mm kalınlığında üretilen özel dizaynı sayesinde neredeyse her dar alana sığabilir. Fansız tasarım ve tamamen alüminyum şasi ile, -20 ° C ila 50 ° C geniş sıcaklık aralığında çeşitli koşullarda çalışabilir. Ayrıca BOXER-8120AI'nin estetik tasarımı muadili sayılabilecek ürünler arasında ön plana çıkan başka bir unsuru olarak değerlendiriliyor.


Yazılım Güvenliği


AAEON, yazılımlarını güvende tutmaya ve yasadışı kopyalama ve fikri mülkiyet hırsızlığını önlemeye yardımcı olan gömülü sistemler sağlamak için proje sahibi müşteri ile birlikte çalıştı ve BOXER-8120AI, standart olarak birkaç anahtar koruması ile birlikte dizayn edildi. Şirketle birlikte çalışarak, BOXER-8120AI, her şirketin özel ihtiyaçlarını ve endişelerini gidermek için üst düzey şifreleme koruma sistemi ile yapılandırıldı.


OEM / ODM Hizmetleri


AAEON, ek bir CANBus portu eklemekten özel yazılım koruması sağlamay özelliğine kadar OEM / ODM Hizmetlerimiz aracılığıyla müşterilere birebir destek sağlamıştır. Şirketle yakın işbirliği içinde çalışan AAEON, şirketin kullanmayı seçtiği özel Linux kurulumunun test edilmesine ve geliştirilmesine de yardımcı oldu. Ayrıca, BIOS'u özelleştirerek gereksiz sürücüleri ve donanım denetleyicilerini ortadan kaldırarak sistemi verimli ve yalın hale getiren AAEON, son kullanıcı deneyimini geliştirdi, test sürelerini hızlandırmaya ve pazara sunma süresini azaltmaya yardımcı oldu.


Gerçek Etki…


Yüz tanıma sisteminin kurulmasıyla, şehirler Akıllı Şehir'in trafik ve kaza izleme kapasiteleri artarken Akıllı Topluluklar, sakinleri için daha iyi güvenlik sağlayabilir ve Akıllı Güvenlikli binalar içindeki insanların ve mülklerin güvenli olmasını sağlayabilir. AI Edge uygulamaları sayıları arttıkça ve akıllı çözümler sunma kabiliyetleri arttıkça, dünyadaki şehirler ve topluluklar sakinleri için daha yüksek bir yaşam kalitesinin tadını çıkarabilecektir.


BOXER-8120AI Gömülü AI Sistemi


BOXER-8120AI, Edge AI hesaplaması için tasarlanmıştır. BOXER-8100AI yerleşik AI çözümleri ailesinin bir parçası olan 256 CUDA çekirdeği ve Tensorflow, Caffe2 ve Mxnet dahil bir dizi AI çerçevesini destekleyen NVIDIA Jetson TX2 ile donatılmıştır. Kullanıcılar ayrıca BOXER-8120AI'ye kendi AI yazılımlarını da kurabilirler.


BOXER-8120AI, IP kameraları desteklemek için dört Intel LAN (i211) bağlantı noktasına sahiptir ve ayrıca toz önleme özellikleri, geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı, geniş bir aralıktaki güç girişi ve alüminyum kasa gibi bir dizi sağlam tasarım özelliğine sahiptir.


BOXER-8120AI’nın kompakt, uygun maliyetli tasarımı ve güçlü işleme yetenekleri, AI platformunuzu herhangi bir yere dağıtabileceğiniz anlamına gelir.


AAEON Üretici Hizmetleri ve AAEON Türkiye Resmi Dağıtımcısı ICC, AI uygulamanızın hızlı ve etkili bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için yapılandırma, özelleştirme ve OEM / ODM desteği sağlar. İster bir I/O bağlantı noktasını değiştiriyor ister BIOS'u yeniden yapılandırıyor olsun, ICC ve AAEON kararlı bir donanım çözümleri ortağıdır ve projenizin özel gereksinimlerinin karşılanmasını sağlar.