Ön uç


eDESIGN ön ucu, tasarlanan sayfaların hayat bulduğu birincil kullanıcı arayüzü olarak hizmet eder. Bunu, son kullanıcıların etkileşimde bulunacağı nihai ürün, web sitesi veya uygulama olarak düşünün. Normal çalışmada, yalnızca ön uç yüklenir ve sorunsuz bir kullanıcı deneyimi sağlar.

Ön Uç Düzeni:

Ön uç üç temel alandan oluşur:

Üst Araç Çubuğu (1): Bu özelleştirilebilir araç çubuğu, menü simgesi, ana sayfa düğmesi ve daha fazlası gibi çeşitli öğeleri barındırabilir. İhtiyaçlarınıza göre belirli bileşenleri göstermek veya gizlemek için düzenleyicide yapılandırılabilir.

Sol Menü Çubuğu (2): Bu gezinme menüsü, kullanıcılara uygulama içindeki farklı sayfalara ve işlevlere hızlı erişim sağlar. Araç çubuğuna benzer şekilde, menü öğeleri düzenleyicide hiyerarşik olarak düzenlenebilir ve düzenlenebilir. Ek olarak, belirli kullanıcı rolleri tarafından hangi sayfaların görülebileceğini kontrol ederek özel bir deneyim sağlayabilirsiniz.

Ekran Alanı (3): Bu, düzenleyicide oluşturulan tüm sayfaların görüntülendiği merkezi çalışma alanıdır. Burası, kullanıcıların tasarladığınız içeriği göreceği ve etkileşimde bulunacağı yerdir.

Araç Çubuğunu Anlama:

Araç çubuğu, çeşitli işlevlere ve bilgilere hızlı erişim sağlar ve bileşenleri düzenleyicide özelleştirilebilir:

1. Menü Çubuğu: Uygulama içinde gezinme seçenekleri sunar.
2. Logo ve Ana Sayfa Düğmesi: Ana sayfaya dönmek için hızlı bir yol sunun.
3. Saat ve Tarih: Geçerli tarih ve saati görüntüler.
4. Dil: Kullanıcıların farklı dil seçenekleri arasında geçiş yapmasına olanak tanır.
5. Login: Yetkili kullanıcılar için erişim sağlar.
6. Yardım: Uygulama içinde yardım ve belgeler sunar.

Menü bileşeni, sayfalara ve alarmlar gibi diğer sistem bileşenlerine gezinme bağlantıları içerir. Menü öğeleri Editör modülünde düzenlenebilir ve özyinelemeli alt menü öğelerine izin verir. Düzenleyici'de, hangi sayfaların hangi roller tarafından görülebileceğini de belirtebilirsiniz. Diğer bir deyişle, menü öğesi şu anda oturum açmış olan kullanıcı tarafından görülemeyen bir sayfaya bağlıysa, öğe görüntülenmez.