Plaka Tanıma: AI Edge Çözümleriyle Akıllı Park Sistemleri

Plaka Tanıma: AI Edge Çözümleriyle Akıllı Park Sistemleri


Giriş


AI Edge Computing'in sürekli gelişimi sayesinde, çok çeşitli uygulamalara çözüm sunmak amacıyla birçok yeni AI sistemi geliştirilmektedir. AI Edge'in kullanımında çok ilgi duyan bir uygulama, garajlarda veya kapalı alanlarda Akıllı Park sistemlerinin kullanılmasıdır.

Akıllı Park, arabaları girerken check-in yapmak ve ayrılırken check-out yapmak için Plaka Tanıma teknolojisini kullanarak çalışır. Genellikle, sistem aracın park edilme süresini de belirler ve park ücretini otomatik olarak hesaplar.

Akıllı Park sistemleri başlangıçta yapay görme teknolojisi kullanılarak geliştirilmiştir. Ancak, makine görüşü tabanlı sistemlerde bazı sınırlamaları vardır. Plakayı tanımak için, otomobilin doğru nokta ve açıda yönlendirilmesi gerekir, bu da sürücüler için hayal kırıklığına neden olabilir. Yapay görme sistemleri, loş ışık koşullarında veya sis veya yağmur gibi hava koşullarında kötü performans gösterir. Yapay görme sistemlerinde ayrıca özel veya standart dışı plakalarda okuma ile ilgili sorunlar yaşanması muhtemeldir.

Yapay görme sistemlerinin sınırlamalarının üstesinden gelmek için bir şirket, büyük bir perakende zinciri için AI Edge tabanlı bir çözüm geliştirdi. Sistemlerine en yüksek potansiyele güç sağlayabilecek bir donanım platformu dizayn etmek için AAEON'a başvurdular.

Zorluklar


Geliştirici, AI Edge Smart Parking çözümü geliştirmede çeşitli zorluklarla karşılaştı. Sistemin buluta çok az güvenerek Edge'de çalışması, dış mekanda gömülü bir ortamda çalışabilmesi ve ayrıca birden fazla kamera ve sensör için destek sağlaması gerekti.


Edge Sistemi


Müşterilere hızlı hizmet vermek için, AI sisteminin uç noktada çalışabilmesi gerekir. Bulut tabanlı bir sisteme güvenmek, sistem merkezi sunucuyla iletişim kurdukça hizmeti yavaşlatabilir. Otoparklar ve garajlar genellikle bulut tabanlı sistemlere müdahale eden tutarsız ağ bağlantılarına sahiptir.


Dış Ortam Koşulları


Sistemin müşterilerin bulunduğu otoparklara veya garajlara yerleştirilebilmesi gerekir. Kompakt bir sistem esneklik sağlayabilir, ancak en önemlisi, sistemin çok çeşitli koşullarda çalışabilmesi ve tozdan egzozdan etkilenmemesi noktasında yaşanmaktadır.


I/O Desteği


AI uygulaması, arabalar girip çıkarken plakaları okumak için birden fazla kamera girişi gerektirir. Park kapıları ve ödeme kiosku gibi kontrolörlerle yapılan ek bağlantılar, sistemin kullanışlılığını ve etkinliğini artırmaya yardımcı olur.


Çözüm


Geliştiriciyle yakın iş birliği içinde çalışan AAEON, ödüllü BOXER-8120AI AI Edge fansız gömülü sistemin en iyi çözüm olduğunu belirledi.


NVIDIA Edge Çözümü


BOXER-8120AI AI Edge sistemleri ailesi, güçlü NVIDIA Jetson TX2 özelliğine sahiptir. BOXER-8120AI, Hexacore SoC, NVIDIA Pascal 256 CUDA çekirdekli GPU, 8 GB bellek ve 32 GB eMMC depolama ile AI'yı Edge'de çalıştırmak için gereken performansı sunar.


Gömülü Tasarım


Sadece 30mm kalınlığında üretilen BOXER-8120AI ihtiyaç duyulan her yere uyacak şekilde üretilmiştir. Fansız tasarımı ile çalışma toz veya egzozdan etkilenmez. BOXER-8120AI, -20 ° C ila 50 ° C (-4 ° F ila 122 ° F) kadar soğuk sıcaklıklarda çalışacak şekilde tasarlanmıştır.


Modülerlik İçin Tasarlandı


BOXER-8120AI, LAN kameralara bağlanmak için mükemmel olan dört Gigabit Ethernet bağlantı noktasına sahiptir. Ayrıca, güvenlik personeline alışveriş yapanları güvende tutmaya yardımcı olacak başka bir araç sağlayan HDMI dahil ek I/O bağlantı noktalarına sahiptir.


Etki


BOXER-8120AI ile geliştirici, müşterilerinin akıllı otoparklarına güç sağlamak için bir AI Edge plaka tanıma çözümü sundu. BOXER-8120AI'nın gücü sayesinde, geliştiricinin AI sistemi, makine görmeye dayalı çözümlerin ötesinde işlevsellik sağladı. Sistem, farklı aydınlatma koşullarında ve sis, yağmur veya diğer sert hava koşullarında plakaları farklı açılardan tanıyabildi ve okuyabildi.

Daha akıllı bir akıllı park çözümü uygulandığında şirket sahipleri, müşterileri için park etmeyi daha kolay, daha hızlı ve makine görüş tabanlı park sistemlerinden kaynaklanan sıkıntıları içermeyen bir sisteme sahip olmaktan mutluluk duyuyordu. AI Edge plaka tanıma ve ödüllü BOXER-8120AI tarafından desteklenen Akıllı Park, alışveriş yapanların ve mağaza sahiplerinin deneyimini geliştirmeye yardımcı oluyor.
Ürün


Ödüllü BOXER-8120AI AI Edge gömülü fansız sistemi, AAEON'un BOXER-8100AI gömülü AI çözümleri ailesinin bir parçasıdır. BOXER-8120AI, 256 CUDA çekirdeği ve Tensorflow, Caffe2 ve Mxnet dahil bir dizi AI çerçevesinin yanı sıra kullanıcı tarafından geliştirilen AI çıkarım yazılımını destekleyen hexacore NVIDIA Jetson TX2'ye sahiptir.

BOXER-8120AI, IP kameraları desteklemek için dört Intel LAN (i211) bağlantı noktasına sahiptir ve ayrıca toz önleme özellikleri, geniş bir çalışma sıcaklığı aralığı, geniş bir aralıktaki güç girişi ve alüminyum kasa gibi bir dizi sağlam tasarım özelliğine sahiptir. BOXER-8120AI’nın kompakt, uygun maliyetli tasarımı ve güçlü işleme yetenekleri, AI platformunuzu herhangi bir yere dağıtabileceğiniz anlamına gelir.

AAEON Üretici Hizmetleri ve ICC, AI uygulamanızın hızlı ve etkili bir şekilde teslim edilmesini sağlamak için yapılandırma, özelleştirme ve OEM / ODM desteği sağlar. İster bir I/O bağlantı noktasını değiştiriyor ister BIOS'u yeniden yapılandırıyor olun, AAEON ve ICC kararlı bir donanım çözümleri ortağıdır ve projenizin özel gereksinimlerinin karşılanmasını sağlar.