BOXER-8253AI: NVIDIA® Jetson Xavier ™ Tarafından Desteklenen Esnek Yapay Zeka Edge Platformu
BOXER-8253AI: NVIDIA® Jetson Xavier ™ Tarafından Desteklenen Esnek Yapay Zeka Edge Platformu

13.03.2021 21:31:31

BOXER-8253AI: NVIDIA® Jetson Xavier ™ Tarafından Desteklenen Esnek Yapay Zeka Edge Platformu

Yayınlayan: Tamer Yiğit

AAEON'dan BOXER-8253AI, yenilikçi NVIDIA® Jetson Xavier ™ NX'in yanı sıra daha fazla harici cihaz ve sensöre güç sağlamak için 60W'a kadar güç sağlayan iki PoE bağlantı noktasına sahiptir.

2f7gcj

Önde gelen bir AI Edge bilgisayar çözümleri üreticisi olan AAEON’un NVIDIA® Jetson Xavier ™ NX SoC tarafından desteklenen kompakt sağlam platformlar serisinin en yenisi olan BOXER-8253AI'yi satışa sundu. BOXER-8253AI, HDMI girişi, PoE PSE bağlantı noktaları ve esnek depolama seçenekleriyle daha da fazla uygulamayı bağlamak ve güçlendirmek için tasarlanmıştır. Böylece farklı uygulamalar için esnek bir platform sağlamış olur.

BOXER-8253AI, kullanıcılara ve geliştiricilere herhangi bir uygulama için esnek dağıtım sağlamak üzere tasarlanmış bir I / O donanımı içerir. BOXER-8253AI, geliştiricilerin ve kullanıcıların NVR gözetim sistemlerinden güvenlik kontrol noktası X-ray tarayıcılarına ve tıbbi cihazlara kadar geniş bir uygulama yelpazesine hızlı bir şekilde yapay zeka destekli görsel analizi eklemelerine olanak tanıyan HDMI girişi ile platforma yeni yetenekler getiriyor. Ayrıca BOXER-8253AI, PoE kameralar ve hatta PoE PD cihazları gibi cihazları bağlamak ve çalıştırmak için 60 W'a kadar toplam güç sağlayan iki PoE PSE bağlantı noktasına (802.3af) sahiptir.

BOXER-8253AI, altı çekirdekli 64 bit ARM işlemciye sahip, 384 CUDA® çekirdeği, 48 Tensor Çekirdeği ve birden çok sinir ağını paralel olarak çalıştırabilen iki NVDIA motoru içeren ve hızlandırılmış sunan NVIDIA Jetson Xavier NX SoC tarafından desteklenmektedir. 21 TOPS'ye kadar bilgi işlem performansı. Sistem, 8 GB yerleşik LPDDR4 bellek ve 16 GM yerleşik eMMC depolamaya sahiptir, ancak aynı zamanda microSD yuvası, mSATA kart yuvası ve sistemin hızlı erişim paneli sayesinde kurulumu kolay 2,5”SATA III (6,0 Gbps) yuvasıyla esnek depolama genişletmesi sunar.

3vlg4y

 

BOXER-8253AI, Mini Kart ve M.2 2230 yuvası dahil genişleme yuvaları sayesinde ek esneklik sağlar. Bunlar birlikte, Bluetooth, Wi-Fi ve 4G LTE modülleri dahil kablosuz dağıtımlar için destek sunar. Kompakt, endüstriyel tasarımı BOXER-8253AI'nin her yere sığmasına ve performans kaybı olmadan -15°C ila 55°C arasındaki sıcaklıklarda çalışmasına da olanak tanır. Ek I/O esnekliği, çok çeşitli sensörlere, kontrol cihazlarına ve daha fazlasına bağlanmak üzere tasarlanmış dört adet USB3.2 Gen 2 portu, COM ve DIO portları ile elde edilir.

AAEON, BOXER-8253AI ile dağıtım sürelerini kısaltmaya ve pazara sunma süresini kısaltmaya yardımcı olmak için teknik destekten uçtan uca çözümlere kadar sektör lideri hizmet ve destek sunar. AAEON ayrıca, özel konfigürasyonlar oluşturmaya veya sıfırdan sistem tasarlamaya yardımcı olmak için üretici ve OEM / ODM hizmetleri sunar.