Endüstriyel Panel PC’ler, Otomobil Üretim Prosesinde Asistanlık Görevinde!
Endüstriyel Panel PC’ler, Otomobil Üretim Prosesinde Asistanlık Görevinde!

26.09.2020 12:57:09

Endüstriyel Panel PC’ler, Otomobil Üretim Prosesinde Asistanlık Görevinde!

Yayınlayan: Tamer Yiğit

Çin pazarının en önemli otomobil üreticilerinden BYD uzun süredir beklenen %100 elektrikki Han modeli eylül 2020’de pazara çıktı! Yeni enerji araçlarının yüksek hızlı gelişimi, imalat endüstrisi için daha fazla talep yaratıyor.

Yeni enerji araçları konusu her zaman endüstri konusunun merkezinde yer almıştır. Sürdürülebilir kalkınma stratejisinin teşviki ile birleştiğinde, yerli yeni enerji araçlarının geliştirilmesinin BYD'nin de öncülük ettiği gelecekteki otomobillerin en önemli önceliği olacağı tahmin edilebilir. Bu endüstrinin arka planı altında, birçok ilgili endüstrinin gelişimini yönlendirmesi kaçınılmazdır.

Görüntünün olası içeriği: araba

Çin'in ilk otomobil üretim grubu Chang'an Automobile Manufacturing Group, Shanghai otomobil üretim grubu, Dongfeng Automobile Group, Guangzhou Automobile Group, BYD otomobil, Geely Group ve diğer tanınmış yerli otomobil üreticileri, otomasyon, sayısallaştırma ve üretim tesislerinin entelektüelleştirilmesi ortak özellikler haline geldi.

İmalat endüstrisinin sayısız alanları arasında otomobil imalatı, en kapsamlı otomasyon derecesine sahip endüstrilerden biridir. Birçok tanınmış üreticinin fabrikalarında robotlar her yerdedir. İnsan kaynaklarının kullanım oranı kademeli olarak azaltılır ve bu da otomobil üretiminin üretim verimliliğini artırmanın önemli bir yoludur.

Otomobil üretimi ve üretimi, akıllı donanım ekipmanlarının yardımı olmadan çalışamaz!
IPC4’ün üreticisi BYD’nin HAN modelinin üretim hattında bir çok endüstriyel panel PC’nin tedarikçisi oldu.

Otomobil üretim fabrikasında, çok sayıda akıllı üretim ekipmanı kullanılmaktadır, en yaygınları endüstriyel robotlar ve endüstriyel manipülatörlerdir. Robota özel programlama için ana donanım ekipmanı olarak endüstriyel bir robotla bağlanan ve hepsi bir arada PC'ye dokunan konsol, robotun uzun vadeli istikrarlı çalışmasını sağlamanın anahtarıdır.

Industrial All-In-One PC Becomes Automobile Manufacturers' Strong Assistant

ICC’nin stratejik partneri olup IPC4’ün de imalatını yapan üretici, zengin endüstri uygulama deneyimi ile uzun yıllardır endüstriyel akıllı otomasyon alanına odaklanmış ve endüstriyel otomasyon ekipmanı, üretim hattı dönüşümü, akıllı atölye, akıllı sıkma robotu, makine görme denetimi, CNC makine yatağı, atölye elektronik veri panosu, gıda işleme ve imalatı, otomatik lazer kesme ekipmanı, endüstriyel endoskop, endüstriyel 3D baskı, otomatik etiketleme makinesi, atölye istasyonu video SOP, otomatik paketleme hattı , enstrüman üretimi, endüstriyel frekans dönüştürme kabini vb. yüzlerce klasik başarılı uygulama gerçekleştirmiştir.