SU


Su hayati bir kaynaktır ve su endüstrisi artık çoğu ülkede stratejik bir iş sektörü olarak kabul edilmektedir. Korunması gereken değerli bir kaynak olarak yönetimi daha akıllı, daha verimli ve daha güvenilir hale getirilmelidir. Codra, Entegre Su Kaynakları Yönetiminin (IWRM) zorluklarına yanıt vermek için ideal olan sağlam ve güvenli çözümler sunarak sektördeki önemli oyuncuları desteklemekten gurur duyar.

İÇME SUYU & ATIKSU


Su yönetimi, Birleşmiş Milletler tarafından insan hakları olarak kabul edilen içme suyuna ve sanitasyona erişim başta olmak üzere bir dizi önemli sorunu ele almaktadır. SCADA sistemi, bu sektördeki kamu otoritelerinin ve operatörlerin ihtiyaçlarını karşılamak için uygun bir çözümdür. Panorama, içme suyu üretimine, atık suların arıtılmasına, kirlilik ve taşkınların önlenmesine katkıda bulunuyor.


Diğer Referanslar


SIAAP, Paris Belediye Binası (GAASPAR projesi), Sanitasyon Hizmeti Marseille Metropole (SERAMM), Atık Su Arıtma Tesisi : Arles / Aubusson / Buchelay / Blois / Clermont-Ferrand - Chauvé / Dammarie-les-Lys / Ensuès-La-Redonne / Florange / Fossur- Mer / Fraize / Itteville / Lille Metropole / Locquirec / Loudéac / Louannec / Meaux / Migennes / Montbard / Montluçon / Pommerit-le-Vicomte / Rethel / Saint-Cyr-sur-Mer / Saint-Fons / Saint-Martin la Garenne / Sivry Courtry / Communauté Urbaine de Strasbourg / Vars , Ardenne Métropole , Haganis , AGUR (Aquitaine Gestion Urbaine et Rurale), Cezayir fabrikaları : Tafsout, Sekkak, Ben Taiba,

DAĞITIM


Her operatörün farklı operasyonel ihtiyaçları vardır ve bu nedenle SCADA araçlarını belirli bir şekilde kullanacaktır. Amaç, güvenli içme suyuna erişimi garanti etmek, atık su veya yağmur suyu şebekelerini yönetmek, yan sanayi veya tarım olabilir… Panorama'nın şebekeleri optimize etmek ve her kullanıcıya su tedarik kalitesini garanti etmeye yardımcı olmak için nasıl kullanıldığını keşfedin.


Diğer Referanslar


Marsilya Büyükşehir Su Şirketi (SEMM), AGUR (Aquitaine Kentsel ve Kırsal Yönetim)

TAŞKIN VE SU YÖNETİMİ


Doğal Tehlike Önleme Planı (HPP) kapsamında, yazılım platformumuz, tehlikeli doğa olaylarını tahmin etmek ve yönetmek için bir Bilgi Sistemi olarak kullanılır. Operatörler, uyarlanmış SCADA/HMI, Telemetri ve hipervizyon uygulamaları aracılığıyla Panorama ile, otomatikleştirilmiş makineleri ve bağlantılı nesneleri için etkili yönetim ve zamanında karar verme için ihtiyaç duydukları tüm önemli verilere sahip olurlar. SCADA/HMI araçlarımızın taşkın önleme ve kontrolü, su yolu bakımı ve geliştirmesi, düşük su seviyesi destek yönetimi, elektrik üretimi / su salınımı dengelemesi gibi kritik alanlarda nasıl kullanıldığını öğrenin.Souk Tleta Tuzdan Arıtma Tesisi(Cezayir)


Diğer Referanslar


Saint-Martin Kanalı kontrolü (Paris), IECBW (Valon Brabant merkezi için çok belediyeli su idaresi), SMLCI (Orne Vadisi ve su toplama alanında taşkın koruması için kamu sektörü derneği), Bergerac, Madières, Rabodange, St Philbert, Castetarbe, Halsou, Itxassou, Puyoo, Bazade, Cajarc, Mancioux, Mesces, Martinex, Alpes, Bouvante, Bridoire, Bujaleuf, Chardes, Châtellerault, Chevenez, Fleix, Fontaine, Alsou, Fontan, Jousseau, La Roche, La Bourelie, Langleret ve Peyrat, Le Bens, Légugnon-Soeix, Lisle Sur Tarn, Peyrouse, Pont Haut, Saint Laurent, Puig Redon, Rabastens, Sapiac Lagarde, Saint Cricq , EDF, Hydrostadium: Barrages, Prises d'eau et Centrales de Petite Hydraulique ( Kerkabanac, Beyrede, Borderes, Guchen, Loudenvielle, Maison Blanche, Echarts, Rizzanese, Saut Maripa, Siagne, Breil, Chavaroche, Trablette, Pont du Loup, Siagne, Brides-les-Bains, La Mescla, Ambialet, Brides-les-Bains , Castelet, Chavaroche , Bergerac, Madières, Rabodange, St Philbert, Castetarbe , Halsou, Itxassou, Puyoo, Bazade, Cajarc, Mancioux, Mesces, Martinex, Alpes, Bouvante, Bridoire, Bujaleuf, Chardes, Châtellerault, Chevenez, Fleix, Fontaine, Alsou, Fontan, Jousseau, La Roche, La Bourelie, Langleret ve Peyrat , Le Bens, Légugnon-Soeix, Lisle Sur Tarn, Peyrouse, Pont Haut, Saint Laurent, Puig Redon, Rabastens, Sapiac Lagarde, Saint Cricq , Liebvillers, Prunelli, Aisne/Meuse, Lacourt, vb.