- PANORAMA SCADA -


SAVUNMA


Savunma, Codra'nın en uzun süredir devam eden ikinci uzmanlık sektörüdür ve sağduyunun çok önemli olduğu bir sektördür. Güvenilir bir ortak olmaktan ve savunma endüstrisinin mükemmelliğine katkıda bulunabilmekten gurur duyuyoruz. Ekiplerimiz, en hassas projelerde iş birliği yapmak için gerekli tüm izinler ve akreditasyonlarla birlikte uzmanlığa sahiptir.

DENİZ


Panorama HMI/SCADA çözümleri, yerleşik BMS dahil olmak üzere çeşitli deniz sistemlerinde kullanılmaktadır. Sivil uygulamalar yerine denizcilik uygulamaları üzerinde çalışmak, siber güvenlik işlevlerinin kritik olduğu anlamına gelir. Bunların da kesintisiz çalışması gerekir, bu nedenle Panorama'nın yerel yedeklilik ve önleyici bakım özellikleri bu alanda özellikle önemlidir.


Diğer Referanslar


Naval Grup

ALTYAPI


Savunma altyapıları için Panorama çözümlerimiz üç tür işlevi yerine getirir:
Tesislerin izlenmesi / kontrolü (FM/BMS/BEMS/…), radyasyondan korunma gibi temel faaliyetlerin gerektirdiği spesifik sistemlerin izlenmesi/kontrolü, birden çok altyapıyı kapsayan güvenlik hipervizyonu.
İkinci durumda, hypervision CCTV, erişim kontrolü, interkom ve izinsiz girişi önleme işlevlerini birleştirir. Panorama platformumuz, bu farklı sistemlerin merkezi kontrolünü yeni bir düzeye taşıyor.


Diğer Referanslar


Fransa Savunma Bakanlığı, Hava Üsleri, Kışlalar, DGA (Silahlanma Genel Müdürlüğü), Thales

TEST YATAKLARI


Panorama çözümleri, savunma sektöründe test yataklarının ve komple kurulumların denetleyici kontrolü için stratejik yetenekler sunar. Örnek olarak, SCADA platformumuz Laser Megajoule tesisi (LMJ) ve EPURE programı (Fransa ve İngiltere arasındaki işbirliğiyle) için kontrol ve enstrümantasyon sistemlerine hizmet vermektedir. Panorama, belirli füze sistemi test yataklarının kontrolünde de uygulanmaktadır.


Diğer Referanslar


AWE, CEA