- PANORAMA SCADA -


ENDÜSTRİ


Dijitalin katkısıyla üretim izlemeden Fabrika 4.0'a geçin. Dijital dönüşümünüzü hızlandırın ve planlayın. Tüm verilerinizi bağlayın, homojenleştirin, düzenleyin. Endüstriyel uygulamalarınızı yeni işlevler ve en son teknolojilerle zenginleştirin.

YİYECEK VE İÇECEK


Yeme-içme sektöründe Panorama çözümleri çok çeşitli alanlarda kullanılmaktadır. SCADA platformumuz, işleme süreçlerinin kontrolü bir yana, tahıl siloları ve tohum fabrikalarında; ayrıca süt, yağ ve şeker işleme tesislerini kontrol etmek ve izlemek için tasarlanmıştır. Panorama Suite, FDA CFR21 Bölüm 11 uyumluluk kılavuzu ile birlikte gelir.


Diğer Referanslar


Moët & Chandon, Nestlé Waters, Perrier, Vittel, Boyer, INRA, John Deere, Tarım kooperatifleri (Idf Sud, Bourgogne, vb.), Vanderlande, May Group, Savencia, BEL Group

UZAY


Uzay sektöründe, Panorama'nın faaliyetleri, yerleşik unsurların aksine, yalnızca yer altyapısına ve üretim süreçlerine odaklanmaktadır.
Panorama platformu, örneğin Avrupa rampaları için yer kurulumundaki yardımcı programları kontrol etmek için kullanılır. Üretimde, çözümlerimiz en yeni nesil teleskoplarda kullanılan aynalar için üretim hatlarının kontrolünün temelini oluşturur.


Diğer Referanslar


CNES , Ariane Group , ASL (Airbus Safran Launcher) , European Southern Observatory (ESO) , Safran Electronics & Defence , Reaction Engines

HAVACILIK


Havacılıkta, bir dizi üretim sürecini yönetmek için Panorama çözümleri halihazırda uygulanmaktadır. Mevcut uygulamalar, motor test yataklarının (helikopterler ve uçak), montaj hattı bileşenlerinin ve motor bileşenleri ve uçak parçaları için üretim süreçlerinin (fırınlar, presler vb.) denetleyici kontrolünü içerir. Süreçlere ek olarak, FM/BMS'de imalat ve test faaliyetlerinin yapıldığı endüstriyel yapılar (fabrikalar, hava alanı kurulumları, askeri üsler vb.) için Panorama platformu kullanılmaktadır.


Diğer Referanslar


Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (DSNA projesi), Safran Uçak Motoru, Safran Helikopter Motoru, Pratt & Whitney, AIRBUS

PROSES ENDÜSTRİSİ


Proses Endüstrileri ve malzeme dönüşümü alanında, her türlü üretim biriminin denetleyici kontrolü için Panorama platformu uygulanmaktadır. Uygulamalar, alçı levha, yalıtım malzemeleri, endüstriyel cam (fırınlar, …), çeşitli şekillerde çimento ve bitüm üretimi için dönüştürme işlemlerini içerir. Sürecin kendisi üzerinde kontrole ek olarak, malzeme tüketimini optimize etmek, bu dönüşüm endüstrileri için önemli bir konudur. Söylemeye gerek yok, Panorama Suite, gereksinimleriniz genişledikçe bu tür işlevsel ihtiyaçlara uyum sağlama konusunda gerçek bir katma değer sunar.


Diğer Referanslar


Saint Gobain (fırınlar), Ciments Calcia (Beaucaire | Bussac), AHLSTROM, La Poste, Royal Mail, Deutsche Post, SMART fabrika, CEA

İLAÇ ENDÜSTRİSİ


İlaç endüstrisinde Panorama iki alanda katkıda bulunur: kamu hizmetlerinin kontrolü (temiz ve gri su, enerji, HVAC vb.), üretim birimleri ve belirli aşı ve ilaç üretim süreçleri. Sürecin kontrolüne ve programlanmasına ek olarak izlenebilirlik, bu tür bir endüstri için önemli bir konudur. Panorama kullanılarak geliştirilen bir dizi uygulama GMP uyumludur.


Diğer Referanslar


GSK (Gembloux) , Diagast , Sanofi