Panorama P² ! Geleceğe dönük yönetim yazılımı. Neredeyse 30 yaşında ve büyümeye devam ediyor!
Panorama P², Codra'nın eski endüstriyel yönetim yazılım paketidir. İlk olarak 1990'da Fransız Atom Enerjisi Komisyonu'nun (CEA) Askeri Uygulamalar Bölümü için geliştirildi ve hala hizmet vermeye devam ediyor.
Codra, tüm yeni projeler için sizi yeni nesil endüstriyel SCADA teklifi Panorama E²'yi keşfetmeye davet ediyor.

Microsoft Windows ortamları için tasarlanan ilk endüstriyel SCADA sistemlerinden biri olan P², zamanının öncülüğünü yapıyor ve kullanım kolaylığıyla takdir topluyor. Yazılım, endüstriyel üretim süreçlerinin kontrolü, yardımcı programların yönetimi (BMS: HVAC, güç, kriyojenik, vb.) ve üçüncül faaliyetler (FM: aydınlatma, havalandırma, yangın koruma) gibi çok çeşitli diğer sektörlerde SCADA işlevleri sunacak şekilde hızlı bir şekilde uyarlandı. Güvenlik, erişim kontrolü ve saha koruması vb.), su arıtma, yakma, kirlilik kontrolü vb. gibi uygulamalarda başarılı sonuçlar yaratmıştır.
Hâlâ kullanımda olan ve piyasada mevcut olan bu endüstriyel yönetim yazılım paketi, artık özellikle eski kurulumlarını çalışır durumda tutmak isteyen mevcut müşterilere yöneliktir. Panorama P², önemli teknolojik dönüm noktalarını (yeni Windows işletim sistemi, 64 bit mimari, sanallaştırma vb.) sorunsuz bir şekilde aşmak için düzenli olarak yükseltilir.
Codra, tüm yeni projeler için sizi yeni nesil endüstriyel SCADA teklifi Panorama E²'yi keşfetmeye davet ediyor.

1992’DEN BERİ SİZLERLETecrübeli bir SCADA sistemi
Panorama P², Codra'nın en tecrübeli SCADA çözümüdür. Microsoft Windows ortamında çalışan ilk Fransız endüstriyel SCADA sistemlerinden biri olan Panorama P², Codra'nın felsefesinin mükemmel bir örneğidir: uzun ömürlü tasarım çözümü

Uzun vadeli desteği olan bir SCADA (LTS)
Panorama P², yeni Windows işletim sistemi desteği, 64 bit mimari, sanallaştırma ve BT güvenliği gibi teknolojik değişikliklerle uyumluluğu sağlamak için düzenli olarak güncellenir. Sonuç olarak, 20 yıl ve daha önce oluşturulan SCADA uygulamaları, üzerinde çalıştıkları bilgisayarlardan daha uzun ömürlüdür.

1994'ten beri en son teknoloji.
Panorama P², modern bir SCADA çözümünün gerektirdiği tüm özellikleri sunar: animasyonlu mimik diyagramlar, arşivleme ve olay kaydı, veri tekrarı, alarm işleme ve görüntüleme, DDE bağlantıları, Jbus, Ethernet, Efiway, yedekleme/dağıtım ve gerçek zamanlı trend oluşturma

WİNDOWS PARMAKLARINIZIN UCUNDA. HER TÜR VERİYİ GÖRÜNTÜLEMEK İÇİN BİRDEN FAZLA SEÇENEK. ÖLÇEKLENEBİLİRLİKTE SON NOKTA.


Panorama P² Tarihsel Referansları


En son başarı öyküleri Panorama E²'yi içerir, ancak bazıları Panorama P² döneminden kalmadır:
- TAHITI (CEA Valduc, 1992): Başlangıçta Panorama'yı kullanan proje, 2018'de Panorama E² + H²'ye taşındı.
- Nantes içme suyu projesi, başlangıçta P²'de ve 2018'de E²'ye uzatıldı.
- IFA 2000 projesi, E² + H²'ye geçiş için inceleniyor.
- Nicolas Feuillatte Champagnes, 2017'de Panorama P²'den Panorama E²'ye geçti.

Bordeaux eğitim hastanelerinden biri olan Pellegrin Hastanesi Panorama SCADA'yı tercih etti...


Diğer Referanslar


Pellegrin Hastane Grubu, Nicolas Feuillatte Champagne, SIEAMD, SIVOA