AKILLI İLETİŞİM

KENDİNİZİ İLETİŞİM KISITLAMALARINDAN KURTARIN VE DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜNÜZÜ HIZLANDIRIN

Telemetri, enerji verimliliği, ekipman yönetimi, bağlı nesneler, tesis operasyonları, kontrol sistemi birlikte çalışabilirliği… Tüm bu faaliyetlerin ortak bir noktası vardır: farklı veri akışlarını (OT, IT, IoT), donanım ve yazılım katmanları arasında bağımsızlığınızı garanti eden bir iletişim front end’inde birleştirmek

BAĞIMSIZ BİR FRONT END

PANORAMA COM, YAYGIN OLARAK KANITLANMIŞ BİR FRONT END

Veri akışlarınızı ve iletişim kanallarınızı akıllı, tamamen yapılandırılabilir, standartlaştırılmış ve güvenli bir yazılım çözümünde birleştirin.

Farklı mevcut kanallar, heterojen protokoller, dağınık kurulumlar, size ekipmanınızı seçme özgürlüğü veriyor: PLC'ler, RTU'lar, bağlı nesneler…

PANORAMA COM’U EDİNME ANINDAN İTİBAREN HABER ALMA İŞLEVİNİ UYGULAYIN

Uzaktan Yönetim , Akıllı Bina , Endüstri 4.0 ve IoT'nin zorluklarını ele almak için birçok iletişim protokolünü yönetmenin yanı sıra Panorama COM, uygulama uygulamasını kolaylaştıran ve verilerinizi geliştirmeye katılan bir dizi yerel işleve sahiptir:ÇOKLU İLETİŞİM ARAYÜZLERİ

Mevcut farklı teknik altyapılara (IP, Seri, SMS, VoIP, Modem vb.) yanıt vermek için çoklu iletişim arayüzleri

ŞEFFAF YÖNETİM

İletişim araçlarının şeffaf yönetimi ve kullanılan protokol ne olursa olsun bağlantıların otomatik olarak izlenmesi

VERİLER KAYNAKTA ZAMAN DAMGALIDIR

Veriler, onu destekleyen protokoller için kaynakta zaman damgalıdır

GÖNDERİM

Bir arıza durumunda nöbetçi personele bir veya daha fazla uyarı gönderilmesiOPERASYONUNUZU OPTİMİZE EDİN

HANGİ SEKTÖRLER SÖZ KONUSU?

PANORAMA STÜDYO IDE

OTOMASYON, UZAKTAN YÖNETİM VE IOT'Yİ NASIL BİRLEŞTİRİRİM?

Panorama Suite'teki diğer çözümler gibi , Panorama COM'un uygulanması da BT geliştirme becerileri gerektirmez. Otomasyon mühendisleri, tıpkı BT mühendisleri gibi, Panorama Studio IDE'de yapılandırılan tüm işlevleri kullanabilecektir.

Özellikle Panorama COM, donanımda ve SCADA yazılımı gibi üst katmanlarda, iletişim kuran sistemler arasındaki alışverişler için bir arayüzden oluşur.

PANORAMA COM'UN ÜÇ TEMEL ÖZELLİĞİ

1- BİRLİKTE ÇALIŞABİLİRLİK

Hem yerel olarak hem de uzaktan aşağıdakiler gereklidir:

a. Bazen heterojen yerel ekipmanlardan gerçek zamanlı veriler elde edin.
b. Uzak, coğrafi olarak dağıtılmış veya izole edilmiş sitelerden uzaktan yönetim verilerini okuyun/yazın.
c. Ağ trafiğini, ağ iletişim maliyetlerini ve veri tutarsızlıklarını azaltmak için "iletişim ağ geçitlerinin" sayısını optimize edin.

Bilgi Edinin

2 - OTONOMİ

Ekipmana mümkün olduğunca yakın konumlanan Panorama COM, uzak PLC'leri sorgulamayı veya zaman ayarlarına göre değerleri yenilemeyi bilir.

Ayrıca, özellikle OPC DA, OPC UA ve SNMP protokollerine uygun olarak, yapılandırılabilir formüllerden kaynaklanan ölçümleri ve hesaplamaları görüntüleyebilir ve durumunu daha yüksek yazılım katmanlarına raporlayabilir.

Bilgi Edinin

3 - SİBER GÜVENLİK

Panorama COM, Panorama E2 SCADA'nın örneğin gizlilik, kimlik doğrulama ve kullanıcıların ve uygulamaların yetkilendirilmesinde CSPN ve ANSSI sertifikası almasını sağlayan belirli güvenlik ilkelerini bünyesinde barındırır.

Bilgi EdininSINIRSIZ BİRLİKTE ÇALIŞABİLİRLİK

PANORAMA'NIN TAM GÜCÜNÜ GÖSTERDİĞİ ÖZEL PROTOKOLLERİ KEŞFEDİN

IEC 61850 Standardı

IEC 61850'nin Panorama'da yerel olarak uygulanması, müşterilerimizin Enerji Yönetim Sistemlerinde (EMS) yeteneklerini güçlendirmeye yardımcı olur ve "yüksek voltajlı" elektrik tesisatlarının (çağrı üzerine, teknik yönetim, erişim kontrolü) çalıştırılmasında çok yönlülük sağlar.

Bilgi Edinin

BACnet Protokolü

HVAC (ısıtma, havalandırma, iklimlendirme, vb.) gibi alt sistemleri kontrol etmek için binalar ve altyapılar için BMS/CTM sistemlerinde yaygın olarak kullanılan standarttır. Bu protokol artık uluslararası bir standart haline gelmiştir.

Bilgi Edinin

Nesnelerin İnterneti (IoT)

Teknolojileri bir araya getirir. IoT, SIMsiz (SIM kartsız) olarak adlandırılan tüm bağlı nesneleri kapsar. Bunlar, çok büyük hacimli verileri kısa veya uzun mesafelerde düşük hızlı bir bilgisayar ağı aracılığıyla depolayan, analiz eden ve ileten sensörlerdir.

Telemetri

Bu teknoloji, genellikle su sektöründe olmak üzere belirli bir bölgeye dağılmış veri toplamayı ve operasyonel kurulumları uzaktan kontrol etmeyi mümkün kılar. Panorama COM, bu sektörde (evsel su, dağıtım, sanitasyon, geliştirme) yaygın olarak kullanılmaktadır.

Bilgi EdininİŞİNİZE ÖZGÜ BİLEŞENLERİMİZ HAKKINDA BİLGİ EDİNİN

Panorama E2, SCADA, enstrümantasyon ve kontrol dünyasında geniş bir işlevsel kapsama alanı sunar. Aynı zamanda sürümden sürüme büyüyen birçok yeniliği içinde barındıran bir yazılım çözümüdür. Sunduklarımızı tamamlayan üç özellik örneği:

BİR PROJENİZ Mİ VAR?

BİZE ULAŞIN