TESİS VE BİNA YÖNETİMİ


Tesis Yönetimi, Bina Yönetim Sistemleri ve hatta Yangın Algılama , akıllı bina alanında işlenecek ve kontrol edilecek giderek artan sayıda öğeyi entegre eden alanlardır. Bu tür geleneksel denetime ek olarak, tüm IoT ekosistemi ve BIM yaklaşımı vardır. Codra'da, verimli günlük kullanım için tüm bu bileşenleri tek bir sağlam, sezgisel ve geleceğe hazır platformda birleştirmek için çalışıyoruz.

GAYRİMENKUL VE SANAYİ SEKTÖRÜNDEKİ BİNALAR İÇİN BİNA YÖNETİM SİSTEMLERİ


Tarihsel olarak, bina pazarında SCADA esas olarak HVAC'ları, işyerini / ofisi veya endüstriyel birimi yönetmek için kullanılıyordu.
Günümüzde Panorama BMS Sistemi, birden fazla sistem tarafından uzun vadeli olarak üretilen çok daha geniş bir veri setinin toplanmasını ve analiz edilmesini mümkün kılmaktadır: aydınlatma, su, enerji tüketimi, AG / YG şebekeleri, asansörler, erişim kontrolü vb. yönetim yeteneği, geleneksel yapıları içinde yaşaması daha keyifli, daha ekonomik ve tek kelimeyle daha akıllı olan bağlantılı ve akıllı binalara dönüştürmeyi mümkün kılıyor. Örneğin, çalışanların mobil işlevlerini kolaylaştırmak ve kullanıcı deneyimini basitleştirmek için Panorama'nın entegre mobil istemci çözümü uygulaması kullanılabilir.


Diğer Referanslar


Ulusal Meclis, Avrupa Parlamentosu, Genel Konsey 92, Bölüm Konseyleri, Belediye Binaları, Maison de Radio France, RTBF, SACEM, Samaritaine (Paris), Polis Karakolları, Tribunal Grand Instance de Paris, Palais de Justice de Chalon; Eğitim: Okul grupları, Kolejler, Liseler, IUT, Üniversiteler, CFA, Eğitim merkezleri, Medya kütüphaneleri, Casino Barrière, INRIA, Bankalar ve Sigorta: Société Générale, BNP Paribas, Crédit Agricole, Nexity, SNVB, Banque Transatlantique, CIC Crédit Mutuel , Generali, Banque de France, Caisse des dépots et consignations, MACIF, Bank of England (Londra), REUNICA, Alışveriş merkezleri, Süpermarketler, Hipermarketler, IKEA, Oteller: Georges V, Le Meurice, Hilton Trianon, Marriott, Renaissance, St Florentin , Kuleler ve iş merkezleri: Icade (Nanterre, La Defense, Rungis, Saint-Denis...), CGG, Lazard, Meropa, ETDE, Kéolis, L'Oreal, Covea, Axe Seine vb. , Fedex Roissy, Sevel Nord, PSA, CEA, Snecma, ThyssenKrupp, Orano

SAĞLIK


Hastaneler, klinikler, huzurevleri, kaplıcalar, itfaiye ve kurtarma istasyonları, kanser için tıbbi araştırma laboratuvarları vb. insanların kısa ve uzun vadeli sağlık ve esenliğimize hizmet etmeye adanmış altyapılardır. En kaliteli hizmeti sağlamak için siber saldırılara karşı dayanıklı ve sağlam bina teknolojilerine ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle en büyük zorluklardan biri, hem kriz zamanlarında hem de günlük durumlarda kusursuz hizmet sürekliliği sağlamak için bu altyapıları güvenilir SCADA sistemleriyle donatmaktır.
Birçok sistem, yerel olabilen veya kendilerini daha küresel bir Hipervizyon sistemine yakınsayan SCADA uygulamaları tarafından kontrol edilir. Bu, güç kaynaklarını ve yedek jeneratörleri, yangın algılama sistemlerini ve Bina Yönetim Sistemlerini (BMS) kontrol eden Bina Enerji Yönetim Sistemleri (BEMS) için geçerlidir. İkincisi, bu tesislerdeki havayı şartlandırmak ve geri dönüştürmek için (klima / havalandırma) binaların içindeki hava akışlarını kontrol ederken, havadan bulaşmaları sınırlandırır. Bir BMS, örneğin herhangi bir klinik kontaminasyonu önlemek için doğru sıcaklıkta sağlıklı su sağlayarak Lejyoner hastalığıyla mücadelede de etkilidir. Bu tür sorunlar, bu temel hizmet altyapılarının karbon ayak izini sınırlamanın anahtarı olan enerji verimliliği uyumluluğuna paralel olarak ele alınır.


Diğer Referanslar


Hastane Merkezi: Sarreguemines, Estaing, Pieron, Rouffach, Beauvais, Libourne, Loos, Mirecourt, Semur, St Louis Ornans, Chagny, Hotel Pellegrin, Queen Alexandra Hastanesi (İngiltere), Saint Georges Hastanesi (İngiltere), Broca, Anger, Meaux… , MUB - CHR: Cambrai, Strasbourg, Chastaing… , Klinikler: Sainte Odile (Strasbourg), Sainte Marie (Chalon sur Saône)… , EHPAD: Bouxwiller, Brioux/Boutonne, Chatillon, Fouquières-lès-Lens, Harmas, Le Creusot, Oiron, Roissy en Brie…, SDIS: Besonçon Brulard, Chalezeule, Colmar, Moulins…, Thermes de Bourboule, Ulusal Radyo Elementleri Enstitüsü

SPOR KOMPLEKSİ VE GÖSTERİ SALONLARI


Bir üçüncül binaya kıyasla stadyum gibi bir spor kompleksinin kendine özgü doğası ve barındırabileceği çok sayıda insan gibi özellikleri nedeniyle yüksek düzeyde güvenlik gerektirir.
Hayati güvenlik konularını ele almanın anahtarı, geleneksel BMS işlevselliğine ek olarak erişim kontrolü, CCTV ve PA sistemleri dahil olmak üzere tüm kritik sistemler için Hypervision sunmaktır. Diğer özel gereklilikler, mekanın amaçlanan spor veya kültürel faaliyeti tarafından gerçekleştirilir. Bu, özel aydınlatma sensörlerini kontrol etme ihtiyacı (tekdüze çim büyümesini / saha kalitesini vb. teşvik etmek için) veya bir sahne alanına dönüştürmek için zemin yüzeyinin geri çekilebilir kısmını kontrol etme ihtiyacı olabilir.


Diğer Referanslar


Bordeaux ve Lyon stadyumları, Molitor yüzme havuzu, Centre Parcs, Accord Hotels Arena, Vincennes hipodromu, Limoges Zenith, Chalons sur Saône Expo Park, Yüzme havuzları ve Su merkezleri: ICEO ve Ranson (Calais), A. Dumas of Amiens, Saint-Amand , Guise, Spor Salonları: Tournelles, Reze, Logelbach, Crabbe Strasbourg, Ares Kültür Merkezi, Palais de Tokyo (Paris), Sud de France Arena Montpellier, Nancy Kongre Merkezi

VERİ MERKEZLERİ


Bir Veri Merkezinde, çalışanların söz konusu tesislerin performansını ve bakımını daha iyi anlayarak veri altyapılarını optimize etmeleri gerekir.
Panorama ile geliştirilen SCADA çözümleri, Veri Merkezi Altyapı Yönetiminin (DCIM) uygulanması için bir temel görevi görür. Bu, verimliliği artırmak için tesislerdeki güç tüketimini ve soğutmayı izlemeye ve optimize etmeye hizmet eder. Ayrıca tipik olarak, elektrik gücü ve soğutma kapasitesinde mevcut raf alanı faktoringi dahilinde sunucu kaynaklarının optimize edilmesi gibi BT varlıklarını yönetmek için gelişmiş özellikler içerir.


Diğer Referanslar


ATOS, BetFair, Mobistar, Data4 Marcoussis, Sonatel, Rufisque (Dakar - Senegal), Orange (Chartres, Greenwich, Bordet), Verizon, SNCF, CIC, OFI, Oxyda, Total

ENERJİ VERİMLİLİĞİ


Sanayileşmiş ülkelerde, inşaat sektörü toplam enerji tüketiminin yaklaşık %50'sini oluşturmaktadır. Binaların konforunu ve genel üretkenliğini artırmak aynı zamanda enerji performansına ve milyonlarca kullanıcının yaşam kalitesi ve tabii ki çevreye olan etkisine odaklanmamızı gerektiriyor.
Panorama SCADA Platformu, bu enerji geçişinin dijital omurgası olarak değerlendirilebilir. PLC'lerden, uzak terminal ünitelerinden (RTU'lar) ve bağlı nesnelerden (Nesnelerin İnterneti) gelen verileri tek bir tabanlı sistem içinde yerel olarak birleştirerek kurulumları gerçek zamanlı olarak kontrol etmeyi mümkün kılar. Veriler daha sonra uygun bir raporlama aracında derlenir ve analiz edilir, böylece rekor sürede her bina veya kurulum için enerji dengesi raporları üretmek kolaylaşır. Dahası, bina yöneticileri kesin yatırım getirilerini (ROI) kolayca belirleyebilir ve bu nedenle gelecekteki verimlilikler ve enerji kullanımı ve tasarrufları açısından bilinçli bütçe ve bina ortamı kararları verebilir.


Diğer Referanslar


Dalkia, Bordeaux Şehri, Paris Belediye Binası