- PANORAMA SCADA -


ARAŞTIRMA


Araştırma, insan çabasının stratejik bir alanıdır ve Codra'nın rol oynama ayrıcalığına sahip olduğu bir alandır. Uzun yıllardır, SCADA yazılım geliştirme konusundaki bilgi birikimimiz ve uzmanlığımız, hem Fransa'da hem de Avrupa'da büyük bilimsel ve teknik araştırma projelerinde yer almamızı sağladı. Araştırma müşterilerimiz kendi alanlarında sınırları zorluyor ve mevcut en uyarlanabilir, yenilikçi, sürdürülebilir, güvenli ve emniyetli çözümler için bize geliyorlar.

LAZER KONTROLÜ


Panorama, hem kamu hem de özel alanlarda çok çeşitli araştırma lazer tesislerini kontrol etmek için kullanılır. Bu lazerler, sıcaklık artışlarının çok kesin olarak hedeflenen bölgelere odaklanmasını sağlayan son derece hassas hedefleme sistemlerine sahiptir. En basit kurulumlar tek bir lazer içerirken, en büyük tesisler birkaç yüz cihazla donatılabilir. Bu durumda, hizalama işlemi başlı başına bir teknik başarıdır. Panorama, uyarlanabilirliği, güvenilirliği ve Tango protokolünü yerel olarak desteklemesi nedeniyle bu tür bir kurulum için seçilmiştir.


Diğer Referanslar


Ekstrem Işık Altyapısı - Alpler (Macaristan) , Ekstrem Işık Altyapısı - Nükleer Fizik (Romanya)

NÜKLEER


Bazı araştırma alanları, maruz kalma durumunda insan sağlığı için tehlike oluşturan unsurların kullanılmasını gerektirir. Bu tür malzemelerin kullanıldığı tesislerde, süreci kontrol etmek ve çevreyi izlemek ve bulaşmaya yol açabilecek kısıtlama ihlallerinin olmamasını sağlamak için Panorama çözümleri kullanılır. Bu tür bir konfigürasyonda, platformumuz genellikle HVAC'ın yanı sıra hava akışını ve muhafaza basıncı sistemlerini kontrol etmek için uygulanır.


Diğer Referanslar


CEA Cadarache, ILL (Laue-Langevin Enstitüsü)

SAĞLIK HİZMETİ


Sağlıkla ilgili araştırma, yeni tedaviler geliştirmenin anahtarıdır. Panorama SCADA platformu, bir hatanın dramatik sonuçlara yol açabileceği durumlarda ekipmanı kontrol etme yetkisine sahiptir. Günümüzde Panorama çözümleri, örneğin, tümörleri tedavi etme sistemlerindeki proton ışınlarının yüksek hassasiyette kontrolü ve belirli kanserlerin tedavisi için radyoaktif kaynakların üretilmesini veya kemik ve beyin taramaları gerçekleştirmeyi mümkün kılan nükleer reaktörlerin yönetimi için kullanılıyor. Panorama'nın bu tür uygulamalarda başarısının anahtarı, açıklığı, uyarlanabilirliği ve ölçümlerin tam izlenebilirliğini garanti etme kapasitesidir.


Diğer Referanslar


EDRA Medikal