ŞİRKET HAKKINDA


Progea’nın felsefesinin temelinde dinamik evrim yatar.

Merkezi Modena’da bulunan Progea grubu, yıllık ciro ve karlarda sürekli bir artış ile endüstriyel SUPERVISION’a yönelik SCADA / HMI platformları üretiyor. Dünyada üstel büyüme ile uluslararası pazarda güç kazanan Progea grubunun Modena, Milano ve Padova’daki İtalyan ofislerinde çalışan 40 çalışanı ve uluslararası dağıtımlarının koordine edildiği Almanya, ABD ve İsviçre’de şubeleri bulunmaktadır.

Progea ayrıca yurtiçi ve yurtdışındaki satış dağıtım ajansları ve distribütör ağı boyunca çalışan personele sahiptir. Progea’nın büyümesini düzenleme konusundaki öngörüsü, son üç yılda, birçok felsefesinin temelinde yatan Araştırma ve Geliştirme’ye olan bağlılığından vazgeçmeden, pazarlama kaynaklarının birçoğunu yatırım yaparak ödemiştir.

Hızlı büyüyen SCADA sektöründe oyuncularından biri olarak olarak Progea büyük bir pazar payını elde etmiştir. Bu, yalnızca ürün kalitesinden değil, sağladığı yazılımla ayrılmaz hale gelen vazgeçilmez bileşenler olarak görülen müşterilere sunduğu destek ve hizmetlerden de kaynaklanmaktadır.

Progea’nın Tarihçesi


25 yılı aşkın süredir yenilik tutkusu

1991’den beri coşku ve yenilik.

1991’den bu yana Progea, tüm müşterileri için güvenilir ve yetkin bir referans noktası teşkil eden evrimsel Endüstriyel denetim dünyasına kaliteli bir pencere açtı. Progea, en başından beri, şirketlerini ürün teknolojisi teknik bilgisi, müşteri hizmetleri, kalite ve profesyonellik temelinde geliştirmeyi seçti. Son yirmi beş yıl, şirketin SCADA / HMI yazılımı Uluslararası sektörde benzersiz bir İtalyan gerçeği haline geldiğini gördü. ’Geleceğinizde Mevcut’, şirketin mevcut teknolojisinden başka şeyleri de simgeler. Progea, onları seçtikleri için tüm uluslararası müşterilerine ve ortaklarına en derin şükranlarını sunmak ister.

1991


Progea, otomasyon sektöründe bir yazılım evi olarak çalışmaya başladı. Progea başlangıçta Windows tabanlı PC’ler için uygulamalar geliştirerek endüstriyel denetim sektöründeki faaliyetlerine odaklandı. Artan talebe yanıt olarak kendi deneyimlerine ve sistem entegratörleri pazarından kaynaklananlara dayalı Windows tabanlı denetim platformu yazılımı geliştirme çabalarına yoğunlaşmaya karar verdiler.

1992


“P.M.E. Project ”(Progea İzleme Ortamı) faaliyete geçti. Bu, Movicon (Monitoring, Vision & Control) adı verilen Windows 3.11 için ilk ürünün piyasaya sürülmesine yol açtı. Denetim oluşturma, izleme ve kontrol uygulamaları için SCADA / HMI platform yazılımı olarak deneysel bir versiyon olmasına rağmen, büyük başarısı, şirketi tüm kaynaklarını daha da geliştirmeye yatırmaya ikna etti.

1995


Progea, Windows 95 ve Windows NT’nin gelmesiyle birlikte, Win32 (32 bit) platformları için yeni bir ürün nesli olan Movicon 7’yi çıkardı ve ilk 16 bit C kodunu yeni C ++ derleyicileri ile yeniden yazdı.

1998


İlk fuarların başarısına cevap olarak, Progea bir genişleme planı başlattı. Yeni iş stratejileri, uluslararası dağıtım ağını desteklemek için İtalya’da ve yurtdışında şubeler oluşturarak bölgesel satış yapısına yatırım yapmayı içeriyordu.

1999


Progea Deutschland GmbH, ana şirket olan Progea Srl’nin Alman pazar lideri ve Avrupa’daki en önemli pazarla yüzleşmesine izin vererek faaliyete geçti.

2000


Progea, Milano yakınlarında bir başka şube daha açarak ve ülke çapında bir satış ağı kurmak için ek personel istihdam ederek genişlemeye devam etti. Ertesi yıl Progea, Modena’daki S.Anna üzerinden daha büyük modern ofislere yatırım yaptı. Bu, şirketin faaliyetlerini daha iyi karşılamak için tasarlanmış geniş ve teknolojik bir yapıydı. Bu arada, Movicon 9 piyasaya sürüldü, ayrıca Windows CE’yi de destekleyerek şirketin başarısını daha da artıran üstün, daha güvenilir ve hepsi dahil platform edildi.

2004


Sürekli ürün gelişiminden sonra, şirket, devrim niteliğindeki Movicon X, ürün versiyonunu yayınlarken dev bir adım daha attı. Bu sürüm, SCADA / HMI panoraması içerisinde, XML, SVG ve Web Servisleri gibi yeni teknolojiler içeriyordu. Bu yeni teknolojileri ürünlerine uygulayarak, şirket Avrupa pazarına daha fazla dikkat çekmeyi başardı ve otomasyon dünyasında faaliyet gösteren çok uluslu şirketlerle yeni önemli ortaklıklar edindi.

2008


Ürün gelişimi, yakında kendi sektöründe teknolojik bir referans noktası haline gelen Movicon ™ 11’in piyasaya sürülmesiyle devam etti. Gelişmiş performansı, açıklığı, esnekliği ve güvenilirliği, kullanıcılara daha da büyük memnuniyet verdi. Movicon 11’in başarısı, şirketi içselleşmeye daha fazla zorlama yönünde teşvik etti.

2009


Progea International, uluslararası dağıtım ağını yönetmek ve Progea’yı dünya çapında tanıtmak misyonuyla Lugano’da (CH) ofisler kurarak faaliyete geçti.

2011


Progea, 20 yıl süren operasyonunu ve Wisconsin’deki USAProgea USA LLC’de yeni bir şubenin açılmasını kutladı. Ar-Ge ekibi, WPF, OPC UA, Silverlight, HTML5 ve XAML’e dayalı gelecek nesil Movicon’u geliştirerek yeni teknolojilere daha fazla yol kat etti.

2013


Yepyeni bir ürünle Movicon NeXT ile piyasaya darbe vurdu. Windows 8 piyasaya sürüldü ve 20 yıl sonra Progea, bir kez daha kendi sektöründe en yenilikçi firma olduğunu kanıtladı. Yeni Movicon.NExT teknolojisi, rakip ürünleri geride bırakarak geleceği öngörmekte ve SCADA / HMI platformlarında mühendislik sanatını durmadan daha ileri noktalara taşımaktadır.

2016


Progea, Progea’nın yenilikçi teknolojilerinin bir referans noktası olmaya devam ettiği dördüncü endüstri devriminin Endüstri 4.0’ının geleceğine bakan daha yeni ve yenilikçi projelerle 25 yıllık etkinliğini kutluyor. Şirket merkezi, Modena’da Via D ‘Annunzio’da yeni ve modern bir ofis binasına taşındı: bu çok geniş ve teknolojik açıdan gelişmiş yapı, şirketin sürekli gelişim ve yenilikçi yazılım teknolojilerinin yayılması konusundaki işini yansıtıyor.